ZOO Hodonín

  • Druh zábavy: ZOO, kontaktní dvorek s domácími zvířaty, dětská hřiště, akce pro děti
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: U Červených domků 3529, Hodonín, Česká republika

Popis

Kdo vstoupí do ZOO Hodonín, obvykle se tam rád vrací. Malá, ale milá zahrada, jak ji návštěvníci často označují, totiž skýtá pohodlnou procházku po příjemné rovince, při níž lze spatřit na 760 zvířat ve 195 druzích. Řada z nich žije v pavilonech, takže je lze pozorovat v kteroukoli denní i roční dobu.

Velkému zájmu se těší například kočkovité šelmy, skupina šimpanzů či v zoologických zahradách ojediněle chovaní žraloci černoploutví. Od loňského léta se k nejoblíbenějším zvířatům přiřadily ještě hravé surikaty i v zoo vzácně vídaní kočkodani zelení. A na své si přijdou i milovníci exotického i evropského ptactva.

Návštěvníkům jsou o hlavní návštěvnické sezoně k dispozici dva bufety, občerstvovací automaty a moderní sociální zařízení. Maminky s dětmi mohou využít místnosti s přebalovacím pultem, děti se mohou vyžít na hřištích s herními prvky a atrakcemi. Pro ně je také určen kontaktní dvorek s domácími zvířaty i spousta akcí se soutěžemi a kulturním programem, křty zvířat apod.

O Pondělí velikonočním (1.4.2013) zahájila hodonínská zoo novou sezonu a pro své návštěvníky připravila hned několik novinek. Pětapůlleltá tygřice Raja z německé Hoyerswerdy sice přišla už v prosinci minulého roku, ale partnera v podobě dvouapůlletého krasavce Igora z francouzské Zoo v Ámneville dostala až letos v březnu. Časem spolu utvoří krásný pár a hodonínská zoo i její návštěvníci se budou moct těšit i na mláďátka. Další novinkou je nová expozice sov v jihozápadní části zahrady, která byla slavnostně otevřena právě o Velikonočním pondělí, kdy zoo slavila i Mezinárodní den ptactva. Ke stávajícím pěti druhům se tak přidal stejný počet nových druhů, které budou postupně ještě dále doplňovány. Ctižádostí zoo totiž je časem představit veškeré druhy sov, které žijí v Evropě. V zoo je tak v současné době možno spatřit výra velkého, všechny tři druhy puštíka – obecného, bělavého i bradatého, kalouse ušatého, výrečka malého, sýce rousného, pár sovice sněžní, sovu pálenou a sýčka obecného. Velkým lákadlem pro milovníky zvířat budou i letošní mláďata u obou druhů v Zoo Hodonín chovaných drápkatých opiček – tamarínů pinčích i žlutorukých, lamička Ayla, malá sitatunga Sally, holka přímorožců šavlorohých Ainka a hlavně roztomilý kluk Bobo, který se narodil u kočkodanů zelených.

Fotogalerie

Den dětí - Dračí úsvit
Den dětí - Dračí úsvit
dětské hřiště
dětské hřiště
gibon lar
gibon lar
Jiří Zonyga - křest lamáčka Josého
Jiří Zonyga - křest lamáčka Josého
kontaktní dvorek
kontaktní dvorek
křtiny jaguára Ašoka
křtiny jaguára Ašoka
setkání s užovkou
setkání s užovkou
soutěže
soutěže
Strašidelná zoo 2012
Strašidelná zoo 2012
surikaty
surikaty
šimpanzice Tea
šimpanzice Tea
tygr ussurijský
tygr ussurijský
veselá školička v zoo
veselá školička v zoo
zdobení stromků v zoo
zdobení stromků v zoo
kočkodánek Bobo
kočkodánek Bobo
lamí holka Ayla
lamí holka Ayla
mládě sitatungy západoafrické Sally
mládě sitatungy západoafrické Sally
tamarín pinčí
tamarín pinčí

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.zoo-hodonin.cz

Další tipy kam s dětmi v okolí

3D bludiště Hodonín

3D bludiště Hodonín
  • Druh zábavy: venkovní 3D bludiště
  • Doporučený věk dětí: 5+
  • Adresa: U ZOO, Hodonín, Česká republika

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Google Play

Výlety v mobilní aplikaci na Google Play

App Store

Výlety v mobilní aplikaci v App Store

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?
Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME