Mravenčí stezka Hostinné

 • Trasa výletu: od městského parku v Hostinném po Mravenčí stezce na Antoníček a k lomům nad Arnultovicemi
 • Celková délka trasy: 4,6 km
 • Terén: kopcovitý
 • Vhodné pro kočárky: ne
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Mravenčí stezka v Hostinném nás zavede za poznáním fascinující mravenčí říše a dalších zajímavých živočichů i rostlin. V blízkosti stezky se nachází jedno z nejpočetnějších míst výskytu mravence pospolitého v Podkrkonoší. Na počátku a odpočinkovém místě na okraji lesa je instalována mapa stezky.

Trasa naučné stezky začíná za městským parkem v ulici Aloise Jiráska, kde se ze silnice odklání cesta k místní zahrádkářské kolonii. Kolem zahrádek projdeme do lokality Antoníček a další trasa nás přivede do lesa. Odbočkou ze široké lesní cesty vpravo se dostaneme k největšímu z mravenišť do údolí Východního potoka. Poté se stezka stáčí vzhůru a dorazíme na odpočinkové místo. Další stoupání pod elektrickým vedením nás vrátí na lesní svahovou cestu, takzvanou svážnici, která sloužívá ke svážení vytěženého dřeva z úbočí k odvozové cestě. Dojdeme k dalšímu odpočinkovému místu, kde si děti mohou pohrát a pohoupat se na houpačce.

Pokračujeme ke dvěma opuštěným lomům nad Arnultovicemi a k vyhlídce nabízející Krkonoše jako na dlani. V prvním z lomů je umístěno další odpočinkové místo. Stezka se pak vrací na okraj lesa na Antoníček a zpět do města. V průběhu celé trasy značené dřevěnými směrovkami půjdeme po zpevněných i nezpevněných lesních cestách, uvidíme krmelce a seníky pro přikrmování lesní zvěře, posedy, úly, ptačí budky a mraveniště. Patnáct zastavení s informačními panely nám poskytne řadu zajímavostí týkajících se mravenců a dalších živočichů, lučních rostlin a stromů, myslivosti či třeba geologie. Trasa je vhodná pro rodiny s dětmi, které již zvládnou náročnější stoupání, převýšení je cca 130 metrů.

Zdroj: www.region-krkonose.cz/aktivni-vyziti/turisticke-trasy-naucne-stezky/mravenci-stezka-hostinne/

Fotogalerie

Mravenčí stezka Hostinné, Krkonoše
Mravenčí stezka Hostinné, Krkonoše
Mravenčí stezka Hostinné, Krkonoše
Mravenčí stezka Hostinné, Krkonoše

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.region-krkonose.cz/aktivni-vyziti/turisticke-trasy-naucne-stezky/mravenci-stezka-hostinne/

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě je zobrazena trasa výletu a další tipy na výlet v okruhu 25 km.

GPX

Export GPX trasy

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem výletu

Další tipy kam s dětmi v okolí

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše
 • Druh zábavy: stezka korunami stromů
 • Doporučený věk dětí: 3+
 • Adresa: Janské Lázně, Česká republika

Areál Mladé Buky

Areál Mladé Buky
 • Druh zábavy: lyžování pro rodiny s dětmi, bobová dráha, letní tubing, dětská hřiště a stezky, naučná stezka, vodní park, vyhřívané brouzdaliště, síťová atrakce s vyhlídkou, přírodní bludiště, 3D bludiště a další atrakce
 • Doporučený věk dětí: 1+
 • Adresa: Kalná Voda 7, Mladé Buky, Česká republika

Z Mladých Buků k Hotelu pod Pralesem

Z Mladých Buků k Hotelu pod Pralesem
 • Trasa výletu: z Mladých Buků přes Dolní Sejfy k Hotelu pod Pralesem
 • Celková délka trasy: 7 km
 • Terén: mírně kopcovitý
 • Vhodné pro kočárky: ano
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Výškový profil trasy

Nejnižší / nejvyšší bod: 361 m / 465 m

Průměrné stoupání / klesání: 8.1 % / 9.3 %

Mobilní aplikace

 

Víte, že mobilní aplikaci Výlety a zábava s dětmi u trasy výletu na mapě ukazuje i Vaši aktuální polohu? Díky tomu neustále víte, zda jdete či jedete správně. Dále je možno zapnout automatické centrování mapy (zapnutím symbolu terče). Po zapnutí se mapa neustále posouvá podle Vaší aktuální polohy, výhodné pro cyklisty!

 
screen8

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME