Upozornění: aktuální informace o akcích a otevření objektů ověřujte na oficiálních stránkách!

Zámek Radíč – interaktivní prohlídky pro děti

  • Druh zábavy: interaktivní prohlídky zámku, dětské hřiště, programy pro školy a školky.
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Radíč 1, Radíč, Česká republika

Popis

Barokní zámek Radíč nabízí zážitkové prohlídky vhodné pro rodiny s dětmi. V současné době se jedná o dva typy prohlídkových tras. První prohlídka nese název Hledání čarovného pokladu s rytířem – zámek rytířů a princezen. Při hledání pokladu za doprovodu rytíře děti i rodiče zapojí všechny svoje smysly.

Druhá prohlídka byla pojmenována Tajemné symboly a šifry ukryté v barokních malbách s barokním malířem. Je určena dospělým a starším dětem. S doprovodem malíře hledáme tajemné symboly a šifry skryté v nástěnných malbách a přitom zapojíme všech pět smyslů.

Po prohlídce rozhodně stojí za to navštívit s dětmi „Budoár pro princeznu“ a „Dětskou zbrojnici“, ve kterých se mohou děti proměnit v princezny a rytíře. A nejen děti! Po dobu půl hodiny si můžeme oblékat kostýmy, brnění se všemi nepostradatelnými doplňky. V zahradách se nalézá kolbiště pro zkoušení dovedností malých rytířů. Zbraně jsou vyrobeny ze dřeva a lepenky.

Vstup do budoáru a zbrojnice je možný pouze po absolvování jedné z prohlídek. Foto v dobových kostýmech a ve výzbroji jistě zanechá příjemnou vzpomínku z výletu na zámku Radíč.

Dospělí najdou odpočinek v zámecké kavárně, zatímco děti si na dohled mohou zaskotačit na dětském hřišti v zahradě. Pro kluky tu je připravené již zmíněné kolbiště. Kavárna nabízí bio kávu 3 vůní a čerstvé zákusky.

Zámek Radíč pořádá programy pro děti ZŠ a MŠ ve věku 3-9 let. Zábavnou formou se dozvědí například něco o historii, architektuře a barokních malbách. A prožijí spoustu dalších zážitků. Konkrétní programy se dočteme na oficiálních stránkách zámku Radíč.

Fotogalerie

This album doesn't contain any items

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.ch-radic.cz

Další tipy kam s dětmi v okolí

Naučná stezka Drbákov – Albertovy skály ve středním Povltaví

Naučná stezka Drbákov – Albertovy skály ve středním Povltaví
  • Trasa výletu: od rozcestí U Křížku nedaleko Nalžovic okruh po naučné stezce s výhledy na Vltavu
  • Celková délka trasy: 7,5 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Nyní na Google PlayNyní na App Store

Výlety v mobilní aplikaci

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?
Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME