Výlety s dětmi

Po hřebenech pohoří Chřiby

Výlety s dětmi

Po hřebenech pohoří Chřiby

Po hřebenech pohoří Chřiby
  • Trasa výletu: okruh ze Salaše přes Bunč a rozhlednu Brdo a odbočka k motorestu Samota
  • Celková délka cyklotrasy: 29 km
  • Terén: středně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ne

Popis

Ze Salaše na Bunč

Zaparkujeme na západním konci obce Salaš na parkovišti u lesa. Vyrazíme po asfaltové cyklotrase č. 473 směrem k lesnímu penzionu Bunč. Tento úsek výletu stoupáme asi 7 kilometrů bukovým lesem. Cestou míjíme památník upomínající na zde popravené obyvatele Salaše na konci druhé světové války. Zhruba v půli stoupání uvidíme loveckou chatu Hubertka a asi o kilometr dále se lze osvěžit ve studánce U Lvích hlav. Na Bunči se můžeme občerstvit v restauraci s venkovním posezením. Děti uvítají hřiště se spoustou atrakcí. Nejnáročnější část výletu máme za sebou.

Z Bunče na rozhlednu Brdo a rozcestí Vlčák

Pokračujeme po červené turistické značce a zároveň cyklotrase 5158 po lesní cestě k rozhledně Brdo. Po 3 km spatříme na rozcestí Pod Brdem odbočku po červené tur. značce k rozhledně vzdálené asi 300 m. Kolo se dá vytlačit až k rozhledně. Pokud budeme chtít zvolit pozvolnější a lépe sjízdnou cestu, z cyklotrasy po 170 metrech uhýbá neznačená cesta (viz námi vyznačená trasa). Z kamenné rozhledny je pěkný výhled na Chřiby a v dálce na Bílé Karpaty. Pokračujeme na rozcestí Vlčák, nedaleko odtud u cesty zahlédneme dům s patrovou dřevěnou nástavbou a hospodářskými staveními. V minulosti sloužil jako panská hospoda a poštovní stanice. Nyní je v soukromém vlastnictví.

Odbočka z okružní trasy k motorestu Samota a návrat do Salaše

Z rozcestí Vlčák je možné si udělat odbočku k motorestu Samota, dáme se vlevo po cyklotrase stále s číslováním 5158. Klesání jen občas vystřídá mírnější stoupání. Poslední úsek před motorestem Samota nás čeká delší sjezd z kopce dolů. U motorestu najdeme velmi pěkné dětské hřiště, kde si děti pořádně zadovádí. Venku je možné si dát něco dobrého z nabídky české či mezinárodní kuchyně.

Odtud jedeme zpátky po stejné cestě. Kousek před rozcestím Vlčák se nachází rozcestí Nad Studeným žlebem, tam odbočíme doprava a po zeleně značené cyklotrase 5019 postupně klesáme do Salaše.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/chriby/99-po-hrebenech-pohori-chriby