Výlety s dětmi

Rozhledna Špulka s naučnou stezkou

Výlety s dětmi

Rozhledna Špulka s naučnou stezkou

Rozhledna Špulka s naučnou stezkou
  • Trasa výletu: z Lbosína k rozhledně Špulka
  • Celková délka trasy: 2 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní kočárky
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Rozhledna Špulka se nachází na vrchu Březák u Lbosína. Byla vybudována ve spolupráci 21 obcí, které jsou seskupeny v mikroregionu CHOPOS. Původním plánem byl vznik naučného místa poskytujícího veškeré informace o mikroregionu, tento záměr se nakonec rozšířil i o stavbu rozhledny. Tak jako klasická špulka navíjí cosi dlouhého, což může být pevné i křehké, tak si lze představit i vzájemnou spolupráci obcí usilujících o rozvoj regionu. Proto se právě špulka stala tvarem rozhledny a symbolem této oblasti.

Parkování

Auto necháme před budovou bývalého kravína ve Lbosíně. V obci nás k parkovišti nasměrují ukazatelé.

Naučná stezka pro děti

K rozhledně vede naučná stezka, jejíž náplň vytvořily děti z pěti mikroregionálních škol. Informační tabule se ponechaly dětské fantazii. Uprostřed stezky je altán s deskovou hrou „Člověče nezlob se“, tůňka s rybičkami a hra na rybáře. S dětskou stezkou vede souběžně i ptačí stezka, na níž si můžeme ověřit znalosti o českých ptácích. Správné odpovědi najdeme na tabuli u rozhledny.

Rozhledna

Pod rozhlednou je vydlážděná kamenná mapa se všemi 21 obcemi mikroregionu CHOPOS. Informace o nich jsou k přečtení na panelech po obvodu rozhledny. Vstupné na rozhlednu je dobrovolné.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/posazavi/9614-rozhledna-spulka-s-naucnou-stezkou