Výlety s dětmi

Sázavský klášter - ARCHEODEN pro malé i velké - vyzkoušejte práce našich předků

Výlety s dětmi

Sázavský klášter - ARCHEODEN pro malé i velké - vyzkoušejte práce našich předků

Sázavský klášter - ARCHEODEN pro malé i velké - vyzkoušejte práce našich předků
  • Datum: 31.8.2019
  • Místo: Sázava - zámek a bývalý klášter
  • Adresa: Zámecká 72, Sázava (okres Benešov), Česká republika

Popis

Chcete si vyzkoušet práce našich středověkých a pravěkých předků? Zajímá vás, jak archeolog ze střípků keramiky skládá nádobu? Co všechno můžeme poznat z nálezů v zemi? A co třeba si také vyzkoušet práci restaurátorů? Pak můžete přijít v poslední srpnovou sobotu přes den k nám a strávit tu čas až do večera nebo až do hluboké noci, pokud k nám budete chtít přijít v rámci tzv. Hradozámecké noci i na noční prohlídky s gotickou muzikou .... Kdykoliv od 10:30 do 17:30 hodin a pobuďte třeba jen chvíli nebo třeba celý den :-)

Na vlastní kůži si zažijete třeba i mletí obilí na žernovu, výrobu jednoduchých středověkých šperků, výrobu textilu, a další činnosti se "středověkými" postavami - členy Spolku Po stopách našich předků. Letos poprvé v lesní mariánské zahradě za středověkou zdí se středověkým příkopem :-). V případě deště není program omezen - venkovní aktivity budou přesunuty pod střechu sklepení a edukační dílny. Vstupné jednotné 60 Kč a pro děti do 4 let zdarma.

Pestrý tvořivý i poučný program je vhodný pro malé i velké.

Pro dospělé a starší děti doporučujeme i program navazující na odpolední část ARCHEODNE od 18:30 hodin v bývalém refektáři kláštera: Jiří Šindelář ze spolku Naše historie Vám bude povídat o 3D modelech a moderních technologiích používaných v archeologii. Vstupné symbolické je 20 Kč na osobu, pro děti mladší 15 let zdarma

Ve fotogalerii najdete obrázky z předchozích ročníků Archeodne na Sázavě

A nezapomeňte ani na večerní a noční sestavování 150 ks puzzle dílků z počítačové hry Kingdom Come - ve sklepení mezi 20:00 - 23:00 kdykoliv a za symbolické vstupné 20 Kč nebo na speciální noční prohlídky se začátky od 20:00 * 21:30 a 23:00 (podrobnosti najdete v záložce akce - Noc u sv. Prokopa)

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/stredni-cechy/benesov/9453-sazavsky-klaster-archeoden-pro-male-i-velke-vyzkousejte-prace-nasich-predku-9159