Výlety s dětmi

Zámek Žďár nad Sázavou - moderní muzeum, kulturní akce i relaxace

Výlety s dětmi

Zámek Žďár nad Sázavou - moderní muzeum, kulturní akce i relaxace

Zámek Žďár nad Sázavou - moderní muzeum, kulturní akce i relaxace
  • Trasa výletu: návštěva zámku Žďár nad Sázavou
  • Celková délka trasy: 500 m (z parkoviště k zámku a zpět)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří zámku)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří zámku)

Popis

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Toto místo je propojené živou historií s živou přírodou a moderními prvky.

Na Vysočině ve Žďáru nad Sázavou naleznete TOP 6 zámeckých zážitků:

1) Muzeum nové generace – klenot mezi muzei. Muzeum, které je ověnčeno řadou cen, vypráví téměř 800 let starý příběh bývalého cisterciáckého kláštera. Jedinečné multimediální prvky vás i vaše děti doslova vtáhnou do děje. Dotýkat se a vnímat všemi smysly je tu povoleno!

2) Po stopách Santiniho - prohlídka zámku s průvodcem po celý rok. Doslova v úžasu vás nechají Santiniho architektonické skvosty, prelatura s rozsáhlou nástropní malbou z 18. století, která doposud nemusela být restaurována nebo bazilika minor s druhou nejdelší chrámovou lodí na Moravě.

3) Umění baroka - stálá výstava barokního malířství a sochařství je jedinou výstavou ze sbírek Národní galerie mimo Prahu. Z velkých jmen jsou zastoupeny originály děl Karla Škréty, Petra Brandla, Matyáše Bernarda Brauna nebo Ferdinanda Maxmiliána Brokoffa.

4) Galerie rodu Kinských - rodinná galerie mapuje v obrazech a dobových fotografiích historii rodu Kinských, současných majitelů zámku. Zjistěte, jak vypadal hrabě Radslav Kinský v dětství i na své svatbě s novomanželkou, gruzínskou princeznou Thamarou nebo kdo se účastnil historicky významných a společenských událostí odehrávajících se na žďárském zámku.

5) Relaxace na zámecké terase - zámecká terasa je místo pohody a klidu. Lehněte si na lehátko, dejte si osvěžující limonádu nebo domácí dortík ze zámecké kavárny a kochejte se výhledem na Zelenou horu. Vaše děti se zatím zabaví vodními hrátkami v zámeckém vodním náhonu. Je pro ně připraveno také pískoviště nebo dětský herní kufřík plný zábavy pro menší i větší děti.

6) Kulturní akce - po celý rok. Zámek je živé místo, kde se pořád něco děje. Nenechte si ujít oblíbené kostýmované večerní prohlídky, květnové Dny otevřených zahrad s dvoudenním programem pro celou rodinu, červencový mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance; Den venkova, který ukazuje přírodu a živou kulturu, jež patří ke žďárskému zámku už od 13. století; podzimní Den dýní nebo dvoudenní Vánoční trh.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/vysocina/9211-zamek-zdar-nad-sazavou