Výlety s dětmi

Naučná stezka Po stopách opatů a rabínů

Výlety s dětmi

Naučná stezka Po stopách opatů a rabínů

Naučná stezka Po stopách opatů a rabínů
  • Trasa výletu: okruh po naučné stezce v Třebíči
  • Celková délka trasy: 3 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ano
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

Zábavná sběratelská hra po stopách UNESCO je určená pro všechny návštěvníky Třebíče. Ti s ní obejdou všechny důležité památky ve městě a díky bohaté historii Třebíče jich mohou obdivovat opravdu mnoho. Tři nejvýznamnější z nich jsou zapsány na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Je to bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť a židovský hřbitov. Všechny tři propojuje naučná stezka Po stopách opatů a rabínů. Návštěvníkům poodhalí něco ze života obou náboženských komunit, které po staletí v Třebíči žily v těsném sousedství, seznámí je s nejzajímavějšími místy, historií židovských domů, židovskými synagogami i křesťanskou bazilikou.

Cílem hry je sbírat razítka třebíčských infocenter na stezce opatů a rabínů a získat odměnu. Na každého, kdo nasbírá razítko na Karlově náměstí, v Zadní synagoze a bazilice, čeká na posledním zastavení malé překvapení. Brožurku ke stezce Po stopách opatů a rabínů lze zakoupit na všech třebíčských informačních centrech za 10 korun.

Zajímavá místa na stezce: Karlovo náměstí, Zadní synagoga, Dům Seligmanna Bauera, Chudobinec, Židovský hřbitov, zámek, klášter, bazilika sv. Prokopa, Koplův dům, Přední synagoga, dům rabína, obecní dům, radnice, dům Samuela Ryšavého.

Zdroj: Vysočina Tourism
Foto: archiv Vysočina Tourism, MKS Třebíč, Jakub Mertl

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/vysocina/9021-naucna-stezka-po-stopach-opatu-a-rabinu