Výlety s dětmi

Třeboň: sbor FENIX s LOUTNOU ČESKOU (A.M. z Otradovic) v zámeckém sále

Výlety s dětmi

Třeboň: sbor FENIX s LOUTNOU ČESKOU (A.M. z Otradovic) v zámeckém sále

Třeboň: sbor FENIX s LOUTNOU ČESKOU (A.M. z Otradovic) v zámeckém sále
  • Datum: 6.7.2019
  • Místo: Třeboň - zámek
  • Adresa: Zámek 115, Třeboň, Česká republika

Popis

Své působení započal při farním katolickém kostele Nanebevzetí Panny Marie a svatého Karla Velikého na Karlově (Praha 2) od r. 2005 díky spolupráci s páterem ThDr. Jiřím Svobodou.

V souladu s tímto posláním se sbor věnuje převážně duchovní polyfonní tvorbě kratšího a středního rozsahu i náročnosti. Při bohoslužbách sbor zpívá z výšin karlovského kůru doprovázen Ing. Karlem Vítkem na tamější varhany (z dílny Bedřicha z Telče, 1733), na koncertech buď „a cappella“ čili bez doprovodu nebo s doprovodem elektrických varhan.

Sbor se věnuje také světským skladbám vhodným k vystupování na hradech a zámcích. Při nich úspěšně spolupracuje s píseckým instrumentálním souborem Fautores Flautae (um. vedoucí Václav Holub), který sbor doprovází.

Od září 2009 zkoušel sbor se sbormistrem Dr. Romanem Michálkem. Pod jeho vedením sbor kromě působení v kostele na Karlově začal více vystupovat na samostatných koncertech - ve Schwarzenberské hrobce  a na zámku v Třeboni,  v kostelech v Písku,  Nových Hradech, Kostelním Vydří a Lidéřovicích.

V letech 2012 a 2013 sbor vedla  Andrea Hora Krausová. Fénix se pod jejím vedením soustředil více na  přípravu vlastních programů. Účinkování v kostele na Karlově ubylo ve prospěch vlastních vystoupení, a např. koncerty v Třeboni se staly stálicemi mezi akcemi sboru.

V současné době sbor umělecky vede Mgr. Stanislav Poslušný a věnuje se Fenixu celým srdcem a duší.

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/jizni-cechy/jindrichuv-hradec/8720-trebon-sbor-fenix-s-loutnou-ceskou-a-m-z-otradovic-v-zameckem-sale-8510