Výlety s dětmi

15. ROČNÍK MISTROVSTVÍ ČR V ŘEZU RÉVY VINNÉ – MEMORIÁL JANA HAJDY

Výlety s dětmi

15. ROČNÍK MISTROVSTVÍ ČR V ŘEZU RÉVY VINNÉ – MEMORIÁL JANA HAJDY

15. ROČNÍK MISTROVSTVÍ ČR V ŘEZU RÉVY VINNÉ – MEMORIÁL JANA HAJDY
  • Datum: 22.2.2019
  • Místo: Zemědělské družstvo Sedlec u Mikulova
  • Adresa: Sedlec 308, Sedlec, Česká republika

Popis

V pátek 22. února 2019 se uskuteční již 15. ročník odborné soutěže v řezu révy vinné. Vinařské klání tentokrát hostí Zemědělské družstvo Sedlec u Mikulova. Tradiční akci pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby.

Nejvýznamnější vinohradnická událost roku nabízí vinařům stejně jako v předchozích letech příležitost předvést odborné porotě svoji zručnost při řezání révy vinné. Nejlepší řezači zde musí ukázat své umění a praktické zkušenosti. Porota následně posuzuje kvalitu a čistotu řezu. Rychlost v tomto případě není rozhodujícím, ale pouze doplňkovým kritériem.

Soutěžit se opět bude ve  dvou kategoriích JUNIOR (žáci a studenti odborných škol a mládež do 21 let včetně) a ELITE (soutěžící starší 21 let). Ve speciální soutěžní kategorii potom budou zvlášť oceněny za své výkony i soutěžící ženy.

V areálu vinařství bude v průběhu celého dne připravený pro vinaře i diváky doprovodný program, jehož součástí bude i prezentace techniky a produktů pro vinaře.

 

Soutěž vznikla v roce 1993 jako neformální setkání vinařů. Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů révy vinné, která má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví.

 

Přihlášky do soutěže a více informací na www.vinarskepotreby.cz

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/jizni-morava/breclav/8632-15-rocnik-mistrovstvi-cr-v-rezu-revy-vinne-memorial-jana-hajdy-8421