Výlety s dětmi

Procházka Podzámeckou a Květnou zahradou v Kroměříži

Výlety s dětmi

Procházka Podzámeckou a Květnou zahradou v Kroměříži

Procházka Podzámeckou a Květnou zahradou v Kroměříži
  • Trasa výletu: 1. Květnou zahradou v Kroměříži (s unikátními stavbami - Rotundou a Kolonádou); 2. Podzámeckou zahradou u Arcibiskupského zámku v Kroměříži - možnost projížďky vláčkem
  • Celková délka trasy: 2 km (okruh Květnou zahradou); 3 km (okruh Podzámeckou zahradou)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní kočárky do terénu, golfky
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

Květná a Podzámecká zahrada nabízí příjemné prostředí k odpočinku, na procházku s kočárkem nebo s dětmi. Můžeme tu obdivovat historické stavby v upravených zahradách se vzácnými druhy stromů a keřů.

Květná zahrada

V Květné zahradě naše oči potěší pohled na barevné plochy různých tvarů tvořené květinovou výzdobou. Menší děti zaujme bludiště zelených stěn. V centrální části Květné zahrady se nachází Rotunda, ve které se můžeme zúčastnit prohlídky s průvodcem, která trvá asi 30 minut a seznámí nás s instalací „Foucaultova kyvadla“. V Květné zahradě nás též okouzlí Kolonáda se sochami a bustami znázorňujícími osobnosti a bohy z antických dějin a mytologie. Ze střešní terasy Kolonády máme pěkný pohled na Květnou zahradu i na Kroměříž. V zahradě dále spatříme Kašnu Tritonů, Lví fontánu a dva skleníky.

Podzámecká zahrada

V Podzámecké zahradě roste spousta vzácných stromů, nalézá se tu několik historických staveb, sochy, potůčky, rybníky i omezený počet zvířat. Podzámecká zahrada zaujímá větší rozlohu (64 ha), a proto je možné spojit její prohlídku s projížďkou vláčkem, čímž bychom mohli udělat radost dětem. Cestou si poslechneme výklad o zajímavostech zahrady. Své nástupiště má vláček v zahradě u Arcibiskupského zámku. V chladnějších dnech si můžeme zapůjčit deku na přikrytí. Jízda trvá přibližně 40 minut, při níž se dělají krátké zastávky.

Dalším lákadlem pro děti v Podzámecké zahradě jsou zvířátka. Mohou tu pozorovat exotické ptactvo, primáty i kopytníky.

Kavárna Sezóna v Podzámecké zahradě nám poskytne posezení venku nebo na terase přímo u Dlouhého rybníka. Kromě teplých a studených nápojů si můžeme pochutnat na dezertech, zmrzlině, sendviči, bagetě nebo rozpékané pizze.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/hana/860-prochazka-podzameckou-a-kvetnou-zahradou-v-kromerizi