Výlety s dětmi

Cyklostezkou Bečva z Rožnova pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí

Výlety s dětmi

Cyklostezkou Bečva z Rožnova pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí

Cyklostezkou Bečva z Rožnova pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí
  • Trasa výletu: cyklostezkou Bečva z Rožnova pod Radhoštěm přes Zubří do Valašského Meziříčí s možností návratu vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 36 km (tam i zpět po cyklostezce), 18 km (při cestě zpět vlakem)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: ano

Popis

Nabízíme tip na cyklovýlet, jehož trasa je součástí cyklostezky Bečva. Jedná se o úsek z Rožnova pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí podél toku Rožnovské Bečvy (cyklotrasa 6260). Výhodou tohoto výletu je, že si pro zpáteční cestu můžeme zajistit jízdu vlakem. Cyklostezka je asfaltová, vede po rovině až z mírného kopečka a je přímo předurčena rodinám s dětmi i in-line bruslařům.

Z Rožnova pod Radhoštěm do Zubří

Auto necháme na parkovišti u společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm. Odtud najedeme na cyklistickou stezku v parku podél levého břehu Rožnovské Bečvy. Po 500 metrech park opouštíme, přejedeme silniční most a následujeme pravý břeh řeky až do obce Zubří. Tam se přes další most dostaneme zpět na levý břeh Rožnovské Bečvy.

Ze Zubří do Valašského Meziříčí

Po asi 3,5 kilometrech jízdy ze Zubří dorazíme k odpočívadlu u jezu. Na lavičkách se můžeme posilnit něčím k snědku. Cyklostezka nás dovede do Valašského Meziříčí, přičemž Bečvu ještě několikrát přejedeme z jednoho břehu na druhý.

Kam se podívat i na kole Ve Valašském Meziříčí

Ve Valašském Meziříčí stojí k vidění Náměstí, zámek Žerotínů a zámek Kinských s přilehlým parkem, ve kterém nás jistě upoutá nově zrekonstruovaný Jurkovičův altán. Prochází tudy naučná stezka Zámecký park. Malá stromová stezka nás seznamuje s deseti nejcennějšími dřevinami v okolí Jurkovičova altánu, což by mohlo být poučné pro děti.

Návštěvu parku u zámku Kinských si ponecháme jako poslední zastávku, vlakové nádraží je odtud vzdálené pouhých 500 metrů jihozápadním směrem (za Kauflandem). Vlak nás i s koly dopraví zpět do Rožnova pod Radhoštěm.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/beskydy/841-cyklostezkou-becva-z-roznova-pod-radhostem-do-valasskeho-mezirici