Výlety s dětmi

Sladovnictví

Výlety s dětmi

Sladovnictví

Sladovnictví
  • Datum: od 1.1.2018 do 31.12.2019
  • Místo: Sladovna Písek
  • Adresa: Velké náměstí 113, Písek, Česká republika

Popis

Navštivte zlaté časy sladovnické

V zimním období je možné realizovat prohlídky expozice Sladovnictví pro předem objednané skupiny.

Prohlídka expozice je navržena tak, aby se návštěvníci formou zajímavých a naučných příběhů, propojených s rekonstruovanými částmi budovy, dozvěděli více o technologii sladovnictví, které je „srdcem piva“ a vstoupili tak do „zlatých časů“ písecké Sladovny a porozuměli sladovnictví, pivovarnictví a celé výrobě piva jako takové.

Nejde zde pouze o historická fakta, ale i o to, zasadit je do kontextu zajímavých informací, aby si je návštěvník vybavil i po návratu domů.

Expozice Sladovnictví vytváří prohlídkovou trasu, která je navržena tak, aby se návštěvníci formou zajímavých a naučných příběhů efektivně propojených s rekonstruovanými částmi sladovnické technologie, lépe seznámili s výrobou sladu.

Prohlídka v sobě propojuje několik příběhů fiktivních i reálných osob, které se na sladovnictví v Písku podíleli. Společně s lektorem projde návštěvník „zlatými časy Sladovny“, kdy Sladovna patřila k největším sladovnám u nás.

Pečlivě připravený scénář prohlídky, který doplňuje krásné prostory expozice, dovolí návštěvníkům nahlédnout do období vzniku sladovny, do let jejího rozkvětu, ale vysvětlí i jednotlivé problémy, které byly spojeny s provozem velké prosperující budovy v dobách světových válek, či technologického pokroku.

TERMÍNY PROHLÍDEK

Prohlídky se konají vždy v červenci a srpnu každou sobotu od 14 a 16 hodin.

Skupinu od 15 osob je možné objednat i mimo standardní termín. Objednávku je nutné provést v dostatečném předstihu.

Cena prohlídky: 75 Kč/osoba

KONTAKT:

Tomáš Novotný (galerijní pedagog)
Tel.: 733 623 929
Email: tomas.novotny@sladovna.cz

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/jizni-cechy/pisek/8176-sladovnictvi-8016