Výlety s dětmi

Výlet na hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Výlety s dětmi

Výlet na hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Výlet na hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách
  • Trasa výletu: ze záchytného parkoviště po zelené turistické značce na hrad Kašperk; návrat v rámci okruhu po žluté přes zříceninu Pustý hrádek (bez kočárku) anebo po stejné trase (lze s kočárkem)
  • Celková délka trasy: 4 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ano (po zelené turistické značce)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (po zelené turistické značce)

Popis

Při putování šumavskou krajinou v okolí Kašperských Hor bychom neměli opomenout vycházku k majestátnímu gotickému hradu Kašperk, jenž se nachází 3 km severně nad Kašperskými Horami.

Vyrazíme z parkoviště vzdáleného od hradu Kašperku 1 200 metrů. Parkovné se tu platí v automatu. Rodiny s kočárkem na místo dojdou příjemnou procházkou po asfaltové a vzápětí lesní cestě vedeny zelenou turistickou značkou.

Od hradu je možné se vrátit zpět na parkoviště v rámci okružní cesty přes zříceninu Pustý hrádek po žluté turistické značce. Od Pustého hrádku je impozantní výhled na Šumavu i na samotný hrad Kašperk. Okruh nelze projít s kočárkem.

Prohlídky na hradě Kašperk

Hrad Kašperk nabízí dva prohlídkové okruhy za doprovodu průvodce – „Život na hradě“ a „Stavba hradu“. Trvají 45 a 50 minut a jsou ukončeny výhledy z 5. patra věže.

Zúčastnili jsme se prohlídky „Stavba hradu“. Běžný výklad byl doplněn moderní videoprojekcí. Seznámili jsme se s technikou stavby a zároveň jsme byli při stavění přítomni. Například se kolem nás stavělo, komnata se vybavovala nábytkem a byli jsme svědky i toho, jak vyhořela. A to vše je předvedeno názorně prostřednictvím videoprojekce. V závěru prohlídky nám 5. patro západní věže poskytlo krásné výhledy na Šumavu a okolí. Tato prohlídka by mohla zaujmout školní děti.

Hrad Kašperk pořádá speciální interaktivní prohlídky pro skupiny dětí 1. a 2. stupně ZŠ. Na tyto prohlídky je třeba se předem telefonicky objednat, viz oficiální stránky.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/sumava/801-vylet-na-hrad-kasperk