Výlety s dětmi

S dětmi na kole Klánovickým lesem

Výlety s dětmi

S dětmi na kole Klánovickým lesem

S dětmi na kole Klánovickým lesem
  • Trasa výletu: okruh Klánovickým lesem od vlakového nádraží Praha-Klánovice přes přírodní rezervaci Cyrilov a rozcestí Nové Dvory
  • Celková délka cyklotrasy: 11 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Klánovický les ve východní části Prahy protíná velké množství cest a díky zcela rovinatému profilu je vhodným místem pro cyklistické vyjížďky s malými dětmi.

Nenáročný cyklistický okruh započneme na parkovišti u vlakového nádraží Praha - Klánovice. Vydáme se z jižní strany nádraží ulicí Staroklánovickou a na první silniční křižovatce zabočíme doleva. Poté překřížíme hlavní silnici a vjedeme do Klánovického lesa. Držíme se asfaltové cyklotrasy A (Klánovice), zpočátku (zhruba kilometr) s ní vede souběžně červená turistická značka. Po asi 3 kilometrech jízdy odbočíme vlevo na lesní cestu značenou zelenou turistickou značkou a projedeme pod železnicí.

Za tratí pokračujeme 700 metrů po zpevněné lesní cestě (cyklotrasa A) do míst, kde se sbíhá více cest. Zabočíme doleva na hlavní promenádní cestu procházející středem Klánovického lesa. Jedná se o štěrkovou cestu uváděnou jako cyklotrasa A (Klánovice), která od areálu Městské policie - útvaru psovodů přechází v asfaltovou. Po ní se stále rovně přes přírodní rezervaci Cyrilov dostaneme do obydlené části Klánovic. Cestou lesem narazíme na dětské sportoviště s dřevěnými herními prvky a na okraji lesa najdeme ještě jedno dětské hřiště. 

Od rozcestí Klánovice - u školy pokračujeme rovně ulicí Smržovská - cyklotrasa B (Klánovice), na okraji lesa zabočíme vlevo do ulice Blešnovská - cyklotrasa 8100 a po 250 metrech směrem doprava ulicí Nové dvory opouštíme Klánovice. Dojedeme až na samotu s bývalou myslivnou Nové Dvory. Nachází se tu venkovní posezení a pasoucí se domácí a lesní zvířata. Pokračujeme po zelené turistické značce. Na následném rozcestí zahneme doleva a po cyklotrase B (Klánovice) míříme zpět ke klánovickému nádraží, kde okruh uzavíráme.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/praha/759-s-detmi-na-kole-klanovickym-lesem