Výlety s dětmi

Cyklostezkami z Lípy nad Orlicí do Doudleb nad Orlicí

Výlety s dětmi

Cyklostezkami z Lípy nad Orlicí do Doudleb nad Orlicí

Cyklostezkami z Lípy nad Orlicí do Doudleb nad Orlicí
  • Trasa výletu: z Lípy nad Orlicí přes Čestice, Častolovice a Kostelec nad Orlicí do Doudleb nad Orlicí, možnost návratu vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 25 km (tam a zpět), 15 km (při cestě zpět vlakem)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: ano

Popis

V letech 2006 až 2012 vznikly na sebe navazující úseky cyklostezek spojující východočeské obce podél hlavního silničního tahu I/11 a železniční trati. Díky tomu se můžeme vydat na bezpečnou projížďku z Lípy nad Orlicí do Doudleb nad Orlicí i s malými dětmi. Celá cyklotrasa je asfaltová a po rovině. Cyklostezky jsou vhodné i pro in-line bruslaře.

Z Lípy nad Orlicí do Kostelce nad Orlicí

Výlet začínáme na okraji Lípy nad Orlicí u čerpací stanice. Cyklostezka značená jako cyklotrasa 4363 vzdálená několik desítek metrů od hlavní silnice směřuje do Čestic. V Česticích nás cyklistické značky provedou vedlejšími uličkami obce a navážeme na další úsek cyklostezky přes Častolovice do Kostelce nad Orlicí. V Častolovicích si můžeme udělat odbočku k zámku Častolovice a do zámeckého parku s oborou a mini-zoo. V Kostelci nad Orlicí doporučujeme zajet k Novému zámku s přilehlým parkem, kde se nalézá kavárna a vedle ní dětské hřiště. U železniční zastávky Kostelec nad Orlicí město stezka končí.

Z Kostelce nad Orlicí do Doudleb nad Orlicí

Pokračujeme vedlejšími ulicemi po cyklotrase 4318 a následně 4321 až na okraj města. Tady nás čeká po cyklotrase 4312 podél železniční trati poslední úsek cyklostezky do Doudleb nad Orlicí. Za fotbalovým hřištěm TJ Sokol v ulici Švermova v Doudlebách cyklotrasa 4312 odbočuje doprava, my se od ní odpojíme a jedeme rovně. Na křižovatce s ulicí Dukelská se dáme doleva. Za řekou překřížíme železniční přejezd, odkud uvidíme vlevo vlakovou zastávku, kterou můžeme využít při zpáteční cestě vlakem, a blížíme se k zámku. Je možné se tu podívat i do zoo koutku „Babiččin dvoreček“ a do zámeckého parku se sousedící oborou.

Návrat do Lípy nad Orlicí

Do Lípy nad Orlicí se vracíme po stejné cestě nebo vlakem. Pokud zvolíme vlak, je nutné v závěru výletu od nádraží k výchozímu bodu dojet vedlejšími ulicemi Lípy nad Orlicí (cca 3 km). Trasa na mapě je zobrazena pro cestu tam a zpět bez využití vlaku.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/orlicke-hory/713-cyklostezkami-z-lipy-nad-orlici-pres-castolovice-a-kostelec-nad-orlici-do-doudleb-nad-orlici