Výlety s dětmi

Starý czerninský zámek a další zajímavosti v Chudenicích

Výlety s dětmi

Starý czerninský zámek a další zajímavosti v Chudenicích

Starý czerninský zámek a další zajímavosti v Chudenicích
  • Trasa výletu: okruh z Chudenic k zámku Chudenice, kostelu sv. Jana Křtitele, na rozhlednu Bolfánek, na Americkou zahradu a kolem Kvapilových jezírek
  • Celková délka trasy: 6 km
  • Terén: mírně až středně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní kočárky
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Starý czerninský zámek Chudenice - kolébka starého šlechtického rodu Czerninů (Černínů) z Chudenic

Procházka okolím Starého zámku

Návštěvu Starého zámku a kostela sv. Jana Křtitele lze spojit i s pěším výstupem na rozhlednu Bolfánek, procházkou k arboretu Americká zahrada či ke Kvapilovům jezírkům. Vše v lesním komplexu Žďár (pěšky 1,5 km od zámku) nebo lze přejet na parkoviště poblíž. 

Rozhledna Bolfánek

Rozhledna Bolfánek je dominantou Chudenicka viditelnou z daleka. Z této věže, která se nachází na nejvyšším vrcholu lesa Žďár (583 m n. m.), je možno nahlédnout do širokého okolí. Věž je pozůstatkem poutního kostela sv. Wolfganga vysoká 45 metrů a se 138 schody.

www.otisk.org/rozhledna-bolfanek/areal-bolfanek

Americká zahrada

Další zajímavostí poblíž rozhledny je Americká zahrada, arboretum založené v roce 1842. Nejznámější exemplář je jedlovec tisolistý neboli douglaska, který dle posledního měření z roku 2010 je vysoký 34,8 m a obvod kmene má 572 cm. Zahrada je volně přístupná celoročně a zdarma. Pokud máme zájem o prohlídku s průvodcem, je možné ji domluvit s panem Jungvirthem: tel. 608 975 091.

Kvapilova jezírka

Jezírka jsou dvě a najdeme je nedaleko Americké zahrady. Jsou blízko sebe, oddělená mokřadem. Spodnímu se říká Rusalčino, kde chudenický rodák Jaroslav Kvapil napsal libreto k opeře Antonína Dvořáka „Rusalka“. Jezírka jsou volně přístupná celoročně a zdarma.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/plzensko/7033-stary-czerninsky-zamek-chudenice