Výlety s dětmi

Plavba lodí od zámku Lednice k Janovu hradu s pěším návratem

Výlety s dětmi

Plavba lodí od zámku Lednice k Janovu hradu s pěším návratem

Plavba lodí od zámku Lednice k Janovu hradu s pěším návratem
  • Trasa výletu: plavba lodí od zámku Lednice k Minaretu a následně k Janovu hradu, návrat pěšky lesíkem a zámeckým parkem zpět k zámku Lednice
  • Celková délka trasy: 3 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

Lednický zámecký park je ideálním místem na procházku s dětmi či s kočárkem. Je poměrně rozsáhlý, a tak můžeme dětem ušetřit kroky či zpestřit výlet plavbou na lodi.

Lodě zámeckým parkem proplouvají ve dvou úsecích – od zámku k Minaretu a od Minaretu k Janově hradu. Výhodou je, že lodě přepravují kočárky a kola.

1. ÚSEK PLAVBY: Zámek - Minaret

Po prohlídce překrásné zámecké zahrady a nově obnoveného zámku se vydáme k přístavišti, které se nalézá cca 300 metrů od zámku Lednice. Loď nás po Zámecké Dyji doveze k Minaretu, na který můžeme případně vystoupat a rozhlédnout se po celém lednickém parku.

2. ÚSEK PLAVBY: Minaret - Janohrad

Od Minaretu pokračujeme v další plavbě - po Staré Dyji k Janovu hradu (Janohradu). Umělá středověká zřícenina byla vybudována v letech 1801 - 1808. Knížecí rodině sloužila jako lovecký zámeček. Je možné tu absolvovat komentovanou prohlídku.

Pěší návrat od Janohradu do Lednice

Do Lednice se od Janohradu vracíme pěšky, napojíme se na zelenou turistickou značku. Přejdeme most přes Starou Dyji, na rozcestí „U Janova hradu“ na druhém břehu se dáme doprava. Po stejném turistickém značení se lesem a následně zámeckým parkem vracíme do Lednice.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/jizni-morava/661-od-zamku-lednice-na-januv-hrad-s-plavbou-na-lodickach