Výlety s dětmi

Smalterie - POMALUJ A OZDOB SI PLECHÁČEK!

Výlety s dětmi

Smalterie - POMALUJ A OZDOB SI PLECHÁČEK!

Smalterie - POMALUJ A OZDOB SI PLECHÁČEK!
  • Druh zábavy: smaltové dílny - seznámení s procesem výroby smaltu, tvorba a vypálení vlastního smaltovaného originálu
  • Doporučený věk dětí: 4+
  • Kurzy a kroužky: výtvarný kroužek, keramika
  • Adresa: Smaltum obchod - Karmelitská 269/28, Praha 1 - Malá Strana, Česká republika

Popis

Smaltování je originální technologie, kterou využívali v Asii už v 5. – 6. století. Technika zdobení roztaveným sklem se v Evropě rozšířila v období Byzance. Smalt najdeme i na českých korunovačních klenotech. Smaltování zaznamenalo obrovský rozmach v 19. století díky novým technologiím zpracování a válcování kovu. V každé rodině se jistě najde smaltovaný hrneček po babičce nebo prababičce. A jestli ne, přijďte si ho vytvořit!

Při návštěvě Smalterie budeme seznámeni s celým procesem výroby, v dílně si sami vytvoříme vlastní smaltovaný originál, který si ihned vypálíme. Unikátní technologie smaltu – barvy z drceného skla se připečou na kovový podklad při teplotě 800°C. K pomalování a vypálení je velký výběr hrnků, další nádobí, náramky, cedulky a drobné šperky. Vysvětlí nám a poradí jak na to, k dispozici je všechno, co potřebujeme. Doba vypalování trvá jen 3 minuty. To, co vytvoříme, si také odneseme domů.

Své tvoření si rezervujte mailem: workshopsmaltum@gmail.com nebo telefonicky: +420 222 360 563. Organizované návštěvy škol jsou možné i v dopoledních hodinách. Tvorbu v dílně si můžete objednat i pro větší skupinu (maximální kapacita 20 osob), nebo pro dětskou oslavu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/materska-centra-kurzy-krouzky/praha/6454-smalterie-namaluj-si-plechacek