Výlety s dětmi

Cyklostezka Jaroměř - Kuks

Výlety s dětmi

Cyklostezka Jaroměř - Kuks

Cyklostezka Jaroměř - Kuks
  • Trasa výletu: z Jaroměře do Kuksu, možnost návratu vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 20 km (návrat po stejné cestě), 11 km (při návratu vlakem)
  • Terén: rovinatý, z malé části kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Z Jaroměře do obce Kuks vede asfaltová cyklostezka navazující na cyklostezku z Hradce Králové. Cyklostezka je rovinatá, vhodná i pro menší děti, s nimiž můžeme využít návrat vlakem.

Zaparkovat je možné u bývalého pevnostního mlýna Josefov na jihovýchodním okraji Jaroměře. V ulici Langiewiczova se napojíme na cyklotrasu č. 2. Po 500 metrech zabočíme doleva a cyklotrasa přechází v cyklostezku podél Labe. Od soutoku Labe s Úpou se cyklostezka drží řeky Úpy, kterou na silničním mostě přejedeme na druhý břeh. Cca 400 metrů projíždíme ulicí Na Úpě, než opět navážeme na cyklostezku v blízkosti řeky, po které se dostaneme ke koupališti s restaurací Na Úpě.

Za koupalištěm lehce vystoupáme a vzdalujeme se od řeky Úpy. Podjedeme silnici I/33 a chatovou oblastí opouštíme Jaroměř. Za chatovou oblastí cyklotrasa 2 zabočuje doleva. Po štěrkové cestě krátce sestoupáme ke kvalitní cyklostezce, která nás dovede podél Labe přes Heřmanice a Brod až do Kuksu.

Obec Kuks

V obci Kuks si můžeme prohlédnout muzeum historických vozidel nebo Rentzovo muzeum barokního tisku a následně po překročení Labe vystoupat k dominantě obce – hospitálu Kuks.

Po případné návštěvě interiérů hospitálu, kde jsou v nabídce i interaktivní prohlídky pro rodiny s dětmi a procházce po přilehlé zahradě se rozhodneme, zda pojedeme zpět po stejné cestě, anebo dojedeme k nedaleké železniční zastávce (po žluté turistické značce) a vrátíme se do Jaroměře vlakem.

Možnosti občerstvení

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/broumovsko-nachodsko/6258-cyklostezka-jaromer-kuks