Výlety s dětmi

Brdský okruh: Nepomuk – Tři trubky – Padrťské rybníky

Výlety s dětmi

Brdský okruh: Nepomuk – Tři trubky – Padrťské rybníky

Brdský okruh: Nepomuk – Tři trubky – Padrťské rybníky
  • Trasa výletu: z Nepomuku kolem loveckého zámečku Tři trubky, Dolejšího a Hořejšího padrťského rybníku
  • Celková délka cyklotrasy: 28 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Nově zpřístupněná oblast bývalého vojenského prostoru nabízí nespočet možností k projížďkám na kole. Tento okruh z Nepomuku je fyzicky středně náročný a vede převážně po asfaltových cestách. Vzhledem k tomu, že cyklotrasy se v této oblasti teprve začaly vyznačovat, pro orientaci doporučujeme se řídit dle naší přiložené mapy.

Nepomuk – Tři trubky (11 km)

Vyrazíme z horní části Nepomuku po asfaltové cyklotrase 2273. Za lomem tato cyklotrasa zabočuje doleva, my pokračujeme rovně lesem po asfaltové cestě. Po následujícím 1,5 km se cesta rozdvojuje, stočíme se mírně doprava. Po chvíli se nám krajina otevře a můžeme se kochat možná nejkrásnější částí Brd. Na příštích křižovatkách pokračujeme stále rovně. Vjedeme opět do lesa, chvíli stoupáme a posléze postupně klesáme. Na křižovatce pod kopcem zabočíme doleva a cca po 1 km se ocitneme u veřejnosti nepřístupného loveckého zámečku Tři trubky.

Tři trubky – Padrťské rybníky (9 km)

Od zámečku se vrátíme asi 150 m k nejbližší křižovatce, kde zahneme doprava a začneme mírně stoupat podél říčky Klabavy. Po 4 km na velké křižovatce zabočíme doleva, míříme k Dolejšímu padrťskému rybníku a následně k Hořejšímu padrťskému rybníku. U něj se nachází přístřešek a informační tabule.

Padrťské rybníky – Nepomuk (8 km)

Přejedeme hráz Horního padrťského rybníka, za kterou nás čeká krátký nezpevněný úsek, kde se musí kolo vést. Od rozcestí U Padrťských rybníků se vine zpevněná lesní cesta, jež nás navede na asfaltku. Máme před sebou vleklé stoupání k lomu, od něhož do Nepomuku jedeme už jen po rovině.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/plzensko/6067-brdsky-okruh-nepomuk-tri-trubky-padrtske-rybniky