Výlety s dětmi

Cyklistický okruh údolím Malé Hané u Vyškova

Výlety s dětmi

Cyklistický okruh údolím Malé Hané u Vyškova

Cyklistický okruh údolím Malé Hané u Vyškova
  • Trasa výletu: okruh od parkoviště u Rychtářova přes rozcestí Roviny a údolím Malé Hané
  • Celková délka cyklotrasy: 12 km
  • Terén: rovinatý, zčásti kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Nedaleko Vyškova při okraji Vojenského újezdu Březina se projedeme po dvanáctikilometrovém okruhu. Trasa vede lesem výhradně po asfaltových cestách s vyloučením automobilového provozu.

Zaparkujeme cca 500 m za obcí Rychtářov v místě, kde silnice vstupuje do Vojenského újezdu Březina. Vyrazíme po cyklotrase 5029, která odbočuje ze silnice a pokračuje podél lesa. Na následující křižovatce na okraji lesa tato cyklotrasa odbočuje vlevo, my však jedeme rovně po neznačené cestě. Střídavě stoupáme a klesáme až na rozcestí Roviny.

Na rozcestí zahneme doleva na cyklotrasu 5029 a čeká nás pohodová projížďka kouzelným údolím Malé Hané. Po 6 kilometrech se od říčky vzdalujeme, nejdříve mírně a ke konci strměji stoupáme na křižovatku, kde jsme opustili cyklotrasu 5029 na začátku výletu. Okruh tímto uzavíráme a vracíme se na parkoviště.

Zajímavosti po cestě

Po proudu Malé Hané narazíme na turistické ukazatele, které nás navedou do míst, kde ve středověku stály hrady Kuchlov a Stagnov (Nový hrad, Hrádek). Odbočky k pozůstatkům hradů jsou do kopce a tudíž je lze absolvovat pouze bez kola.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/moravsky-kras/5484-cyklisticky-okruh-udolim-male-hane-u-vyskova