Výlety s dětmi

Tvrz Orlice u Letohradu

Výlety s dětmi

Tvrz Orlice u Letohradu

Tvrz Orlice u Letohradu
  • Druh zábavy: prohlídka tvrze, expozice vycpaných zvířat, dětské hřiště
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Letohrad 71, Letohrad, Česká republika

Popis

Tvrz Orlice se nachází na okraji města Letohradu ve Východních Čechách. Sídlo vzniklo pravděpodobně na konci 13. století, v 16. století pak byla tvrz přestavěna na renesanční zámek. Po odstěhování šlechty z Orlice v roce 1650 na kyšperecký zámek, byl objekt upraven pro hospodářské účely.

V roce 2008 tvrz Orlici zakoupila společnost EYWAN s.r.o., která zahájila práce pro obnovu celého areálu. V roce 2012 tak vznikl na východě Čech nový turistický cíl, který návštěvníkům nabízí nejen prohlídku opravené tvrze s originálním gotickým a renesančním sklepením, sbírkou zbraní, funkční historickou knihtiskařskou dílnou a dalšími expozicemi, ale i restauraci, středověkou krčmu a ubytování v moderním **** hotelu s wellness studiem a konferenčním sálem.

V tvrzi si můžeme vybrat ze tří okruhů. První trasa A nás provede historickými místnostmi a sklepením se sbírkami zbraní, loveckých trofejí, cínového nádobí a historickou kuchyní. Druhá trasa B je vedena prostory druhého a třetího nadzemního patra tvrze, kde spatříme např. originální figurální sgrafita z 16. století a historickou knihtiskařskou dílnu. Pro menší děti je především zajímavá trasa C - “Kouzelný les” - expozice vycpaných zvířat ČR.

Historický objekt s vzácně zachovalými stavebními částmi z období gotiky, renesance a baroka je kulturní památkou. Restaurace na tvrzi s krytým posezením na hradbách (v letní sezóně) je otevřena denně. Kamenná bašta na nádvoří umožňuje i konání kulturních akcí. Velkým lákadlem pro děti je dětské hřiště s lanovkou a prolézacím hradem, na nádvoří voliéry výra a nosála. Okolí tvrze je vhodné pro cykloturistiku i lyžování. Areál tvrze s hotelem leží v krásné podorlické krajině.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vychodni-cechy/447-tvrz-orlice-letohrad