Výlety s dětmi

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově

Výlety s dětmi

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově
  • Druh zábavy: muzeum kuriozit a rekordů, soutěže
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Palackého 48, Pelhřimov, Česká republika

Popis

V roce 1994 bylo v městě Pelhřimově otevřeno Muzeum rekordů a kuriozit. Jedná se o jediné muzeum tohoto druhu ve střední Evropě.

Seznámíme se zde s jedinečnými výkony českých a světových rekordmanů, z nichž je leckterý zapsaný v České knize rekordů. Muzeum vyhlašuje soutěže v různých oblastech, kterých se můžeme zúčastnit. Nejlepší je kandidován do světa rekordmanů.

Oblíbené jsou Rekordní víkendy. Muzeum rekordů zveřejňuje různé disciplíny, vítěze zaeviduje do České databanky rekordů a předá mu Rekordní certifikát.

Můžeme také soutěžit v různých soutěžích o ceny. Muzeum rekordů a kuriozit vymýšlí i různé hromadné akce, které přispívají svou účastí k dalším rekordům.

V muzeu spatříme např. expozici „Háčkovací dějiny“ představující sbírku háčkovaných postaviček a zvířátek seřazenou chronologicky dle časového období. Další sbírku zahrnuje 875 všelijakých modelů umístěných v lahvích.

Děti potěší 212 cm dlouhý a 60 cm široký kaleidoskop, v kterém po zatočení klikou vidíme měnící se pestrobarevný svět nebo 4 metry vysoký Kuky (postavička filmu režiséra Jana Svěráka).

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vysocina/445-muzeum-rekordu-a-kuriozit-v-pelhrimove