Výlety s dětmi

"Moc a sláva - Rudolf první, melancholický a poslední" - večerní prohlídky na Konopišti

Výlety s dětmi

"Moc a sláva - Rudolf první, melancholický a poslední" - večerní prohlídky na Konopišti

  • Datum: 17.4.2019
  • Místo: Konopiště - zámek
  • Adresa: Benešov 1, Benešov, okres Benešov, Česká republika

Popis

V letošním roce bychom chtěli věnovat večerní prohlídky 130. výročí tragédie v Mayerlingu a následníku trůnu Rudolfovi, který na Konopiště jezdil na lovy v době, kdy jej vlastnili ještě Lobkovicové a byl to právě on, kdo arcivévodu Františka Ferdinanda na Konopiště upozornil.
Zároveň připomeneme i další dva Rudolfy, kteří s Konopištěm souvisejí
- Rudolf I., první mocný Habsburk, vítěz nad Přemyslem Otakarem II. v bitvě na Moravském poli, který sehrál roli v událostech, jež daly vzniknout Konopišti. Jeho sochu v nadživotní velikosti dostal arcivévoda František Ferdinand v roce 1913 od českých šlechticů k 50. narozeninám.
- a Rudolfa II. Ten přenocoval na Konopišti 23. prosince 1576 u Jana ze Šternberka spolu se svojí matkou Marií Španělskou a bratry Maxmiliánem a Matyášem. V té době mu bylo 24 let. Rudolf II. je znám především pro své umělecké sbírky nedozírné hodnoty, jako příznivce a mecenáš alchymie. Za jeho vlády také Jan Jesenius provedl v Praze první pitvu lidského těla.
S těmito mocnými, slavnými a melancholickými velikány se setkáte v nejzajímavějších zákoutích a salonech zámku při večerních prohlídkách. Na prohlídku je nutná předchozí rezervace.
 

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/stredni-cechy/benesov/4401-vecerni-prohlidka-na-konopisti-zivotni-osud-arcivevody-naslednika-trunu-frantiska-ferdinanda-d-este-a-jeho-potomku-4458