Výlety s dětmi

Okruh z Heřmanic v Podještědí přes Naději a Mařenice

Výlety s dětmi

Okruh z Heřmanic v Podještědí přes Naději a Mařenice

Okruh z Heřmanic v Podještědí přes Naději a Mařenice
  • Trasa výletu: okruh z Heřmanic v Podještědí přes Mařeničky, Naději, Horní Světlou, Dolní Světlou a Mařenice
  • Celková délka cyklotrasy: 22 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Tento středně náročný cyklistický okruh v Lužických horách vede především po vedlejších silnicích a asfaltových stezkách, z malé části po lesních a polních cestách. Výlet lze za sucha doporučit rodinám se školními dětmi i pro jízdu s cyklovozíkem.

Popis trasy výletu

Výchozím bodem je obec Heřmanice v Podještědí, odkud vyrážíme po silnici (cyklotrasa 21) ve směru do Mařenic. Na konci obce po pravé straně míjíme hotelový resort Malevil, za ním po 1 km mírného stoupání zabočíme doleva na neznačenou asfaltovou cestu. Po 800 metrech navážeme na červenou turistickou značku, která nás po úvozové cestě dovede do centrální části Mařeniček. Odtud pokračujeme po vedlejší silnici stále v doprovodu červené značky při toku Hamerského potoka ke kapli svatého Antoníčka. Tam zabočíme doleva na cyklotrasu „Cesta k sousedům“, po níž projíždíme malebnou osadou Naděje. Za ní se k nám přidá cyklotrasa 3061 a míříme lesem podél Hamerského potoka k vodní nádrži Naděje. Po 2 kilometrech se cyklotrasy rozdvojují, držíme se čísla 3061 a sjíždíme na silnici (rozcestí U Jána), kde se dáme doprava (cyklotrasa 21). Následující stoupání po silnici do Horní Světlé je náročnější, ale poměrně krátké. Odměnou za námahu je již mnohem delší sjezd z Horní Světlé na silniční křižovatku v Dolní Světlé. Tam odbočíme doprava a zvolna klesáme přes Juliovku do Mařenic. Stále pod vedením cyklotrasy 21 se vrátíme do Heřmanic v Podještědí.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/luzicke-hory/4315-okruh-z-hermanic-v-podjestedi-pres-nadeji-a-marenice