Výlety s dětmi

Okruh z Kozlova přes pravěkou osadu Křivolík u České Třebové

Výlety s dětmi

Okruh z Kozlova přes pravěkou osadu Křivolík u České Třebové

Okruh z Kozlova přes pravěkou osadu Křivolík u České Třebové
  • Trasa výletu: okruh z Kozlova přes pravěkou osadu Křivolík, rozcestí Uhrovy doly a rozcestí Na Šklíbandě
  • Celková délka trasy: 4 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Výchozím místem tohoto pěšího okruhu je autobusová zastávka na silniční křižovatce v Kozlově (turistické rozcestí Kozlov – bus), kde je možné zaparkovat vůz. Napojíme se na modrou turistickou značku a vydáme se po silnici směrem do České Třebové. Po asi 200 metrech značka zabočuje doleva na louku a posléze pokračuje lesem.

Po necelém kilometru chůze z velmi mírného kopce dorazíme do pravěké osady Křivolík. Jedná se o experimentálně archeologické centrum, které zde ověřuje technologie a dobové postupy našich předků, a to nejen při samotné výstavbě osady. Hlavní náplní centra je přiblížení života našich předchůdců v období od 36 000 let př. n. l. do 900 let n. l. Areál centra je volně přístupný. O centrum se stará sdružení Bacrie z České Třebové, které zajišťuje komentované prohlídky (v přítomnosti na místě nebo po předchozí tel. domluvě). Také se zde konají festivaly, letní tábory, programy pro školy a zážitkové víkendové akce.

Stále vedeni modrou turistickou značkou pokračujeme po lesní cestě na rozcestí Uhrovy doly, odkud vlevo navážeme na zelenou turistickou značku a stoupáme na rozcestí Na Šklíbandě. Tady se dáme doleva a pohodlnou procházkou po rovině se vrátíme na rozcestí Kozlov – bus, kde uzavíráme okruh.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/orlicke-hory/4001-okruh-z-kozlova-pres-pravekou-osadu-krivolik-u-ceske-trebove