Výlety s dětmi

Víkend otevřených zahrad v Květné zahradě v Kroměříži

Výlety s dětmi

Víkend otevřených zahrad v Květné zahradě v Kroměříži

Víkend otevřených zahrad v Květné zahradě v Kroměříži
  • Datum: od 8.6.2019 do 9.6.2019
  • Místo: Kroměříž - zámek
  • Adresa: Kroměříž, Česká republika

Popis

Víkend otevřených zahrad v roce 2019 se bude konat 8. a 9. června.

Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti (Open Garden & Squares Weekend) vznikl ve Velké Británii a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. Projekt se setkal s velkým ohlasem a stal se postupně tradičním po celé Evropě.

V České republice do projektu zapojujeme i běžně navštěvovaná místa, ovšem s doplňkovým programem koncipovaným pro tuto ojedinělou akci. Rádi bychom v tento víkend prezentovali veřejnosti význam vegetace a posílili její postavení ve společnosti. Obvyklá forma je komentovaná prohlídka o historii, současném stavu i budoucích záměrech v zahradě či parku, doplněná dalším programem.

 

Víkend otevřených zahrad a vstupné

Pro mnoho lidí může být zavádějící celý název akce a mohou se domnívat, že vstup do zahrady je zdarma. Myšlenka byla přebrána z Anglie a stejně tak její název. V Anglii se otevírají běžně nepřístupné zahrady, tedy ty, do kterých se během roku běžně nedostanete, v tom spočívá "otevřenost". Ale neznamená, že vstup do zahrad je zdarma. Lidé si kupují průkaz, který jim umožňuje do těchto zahrad vstoupit. V České republice tolik takových zahrad nemáme a tak se snažíme během akce lidem poskytnout nadstandardní program v podobě komentovaných prohlídek, koncertů, divadla a podobně. Cílem akce je zvýšit informovanost a povědomí lidí o zahradním umění, zahradní architektuře. 
Vstupné je na majitelích zahrad.

 

Hlavní organizátor:

Průvodce parkem, o.s.

Spolupracující organizace: 

Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu 

Národní památkový ústav

Garant:

Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D., Průvodce parkem

 

Zdroj: www.vikendotevrenychzahrad.cz

 

 

 

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/stredni-morava/kromeriz/3023-setkani-masek-na-plese-v-kvetne-zahrade-v-kromerizi-3180