Výlety s dětmi

Zábava a zajímavosti pro děti v Berouně

Výlety s dětmi

Zábava a zajímavosti pro děti v Berouně

Zábava a zajímavosti pro děti v Berouně
  • Trasa výletu: procházka lesoparkem Městská hora v Berouně a centrem Berouna
  • Celková délka trasy: 4 km
  • Terén: rovinatý, do lesoparku kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

Lesopark Městská hora s rozhlednou, medvědáriem a dětskými hřišti

Lesopark Městská hora v Berouně je oblíbeným cílem rodin s dětmi. Můžeme zde navštívit rozhlednu vysokou 13,6 metrů, z níž je pěkný pohled na město Beroun. Dále se děti mohou těšit na berounské medvědárium, kde žijí medvědí bratři Kuba a Matěj, kteří figurovali ve Večerníčku od Václava Chaloupka. U medvědária se nachází stánek s palačinkami a nápoji. Hned vedle medvědária je hezké dětské hřiště pro mladší věkové kategorie. O kousek dále objevíme hřiště pro větší děti.

Další dětská hřiště, centrum města, naučná stezka, cyklostezka a in-line okruh

Mimo dětských hřišť v lesoparku Městská hora jsou v Berouně jiná další, např. u řeky. Kluky určitě nadchne dopravní hřiště. Více informací o hřištích včetně fotografií nalezneme v článku Dětská hřiště v Berouně. Centrum Berouna určitě stojí také za prohlídku. Pýchou města je velmi zachovalé hradební opevnění z 13. a 14. století, k němuž náleží opravený zbytek hradeb, hradební příkop, bašty, Plzeňská a Pražská brána.

K připomenutí si tragické události v důsledku ničivých povodní, které postihly město Beroun v srpnu 2002 byla k desetiletému výročí v roce 2012 zřízena naučná stezka Po stopách povodní. Roku 2012 přináleží také 140. výročí od hrůzných záplav Berouna z roku 1872. NS má celkem 6 zastavení s informačními tabulemi, začíná v centru města u Městské radnice na Husově náměstí, zavede nás přes most na druhý břeh řeky Berounky, pokračuje k Malé vodní elektrárně a poslední informační tabule s číslem 6 je umístěna na náměstí J. Barranda v centru města. Naučná stezka Po stopách povodní nás provází pozoruhodnými místy města Berouna a zároveň poslouží i jako příjemná procházka, která je příhodná pro rodiny s malými dětmi nebo s kočárkem.

Podél řeky Berounky vede cyklostezka. Další možností sportovního vyžití může být např. projížďka na bruslích na in-line okruhu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/okoli-prahy/299-zabava-a-zajimavosti-pro-deti-v-beroune