Výlety s dětmi

Výlet údolím Bílé Opavy

Výlety s dětmi

Výlet údolím Bílé Opavy

Výlet údolím Bílé Opavy
  • Trasa výletu: údolím Bílé Opavy z Karlovy Studánky na Ovčárnu, možnost využití autobusového spojení v jednom směru
  • Celková délka trasy: okružní trasa 12 km, při využití autobusu 6 km
  • Terén: středně kopcovitý, místy náročné
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Popis trasy výletu

Údolím Bílé Opavy nás provedou modrá a žlutá turistická značka. Z lázeňské obce Karlova Studánka - od hotelu Hubertus, kde je zastávka autobusu a parkoviště, až na rozcestí Na paloučku mají společnou trasu po nenáročné lesní cestě.

Na rozcestí Na paloučku se žlutá a modrá turistická značka rozdělují. Žlutě značená trasa vede fyzicky náročným, zato turisticky velmi zajímavým terénem. Při jejím procházení je zapotřebí zdolat kluzké skalní výchozy, několik žebříků, můstků a popadaných stromů. Cesta není vhodná pro malé děti a vyžaduje zvýšenou opatrnost! Odměnou za námahu jsou fascinující peřeje, hluboké tůně, kaskády a vodopády na Bílé Opavě. Modře značená trasa je méně náročná, ovšem i zde je občas potřeba překlenout schody, můstky či spadlé stromy.

Nad vodopády Bílé Opavy se žlutá i modrá turistická trasa opět spojují a pokračují na rozcestí Pod Ovčárnou, kde žlutá odbočuje přímo na Ovčárnu, zatímco modrá dále stoupá k turistické chatě Barborka. Od Barborky sejdeme na Ovčárnu po asfaltové cestě. Obě turistické stezky překonávají převýšení asi 500 metrů.

Výlet můžeme pojmout jako okruh, tj. v každém směru jít po jiné značce anebo pro jeden směr využít přepravu autobusem, který mezi Karlovou Studánkou a Ovčárnou jezdí v pravidelných intervalech. Výlet je možné zakončit příjemnou procházkou po lázeňské obci Karlova Studánka.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/jeseniky/2221-vylet-udolim-bile-opavy