Výlety s dětmi

Cyklovýlet údolím Černé Opavy

Výlety s dětmi

Cyklovýlet údolím Černé Opavy

Cyklovýlet údolím Černé Opavy
  • Trasa výletu: Z Rejvízu do Vrbna pod Pradědem a zpět
  • Celková délka cyklotrasy: 24 km
  • Terén: rovinatý až mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Obce Rejvíz a Vrbno pod Pradědem v Jeseníkách spojuje asfaltová cyklostezka, která se vine malebným údolím Černé Opavy. Ve směru z Rejvízu do Vrbna má mírně klesající profil. Končí ve vesnici Mnichov, která je částí Vrbna pod Pradědem.

Z Rejvízu do Drakova je značená jako cyklotrasa 55, z Drakova do Vrbna jako cyklotrasa 553. Po celé trase vede také naučná stezka Údolím lapků z Drakova, na níž se dočteme o místních pověstech, bývalé kupecké stezce, přírodních a historických zajímavostech.

Zajímavosti po cestě

Cestou míjíme odbočku na zříceninu raně gotického hradu z přelomu 13. a 14. století - Koberštejn, který se vypíná na Zámeckém vrchu - 934 m (1 km strmě do kopce, pro kola neprůchozí). Odpočinout si lze pod přístřeškem na rozcestí Drakov – hájovna. Cestou si prohlédneme vzácnou technickou památku starého hutnictví, takzvanou Lorenzovu - Vavřincovu huť (chátrající pozůstatky dřevouhelné vysoké pece, které snad v blízké době čeká obnova) nebo 180 – 230 let starý buk, vysoký 32 metrů s obvodem kmene 460 cm.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/jeseniky/2215-cyklovylet-udolim-cerne-opavy