Výlety s dětmi

Muzeum Božetice - muzeum mlynářství, pekařství a zemědělství

Výlety s dětmi

Muzeum Božetice - muzeum mlynářství, pekařství a zemědělství

Muzeum Božetice - muzeum mlynářství, pekařství a zemědělství
  • Druh zábavy: muzeum mlynářství, pekařství, zemědělství a dobového bydlení, expozice písemností a dobového tisku, expozice panenek a vojáčků
  • Doporučený věk dětí: 5+
  • Adresa: Božetice 24, Milevsko, Česká republika

Popis

Božetické muzeum mlynářství, pekařství a zemědělství bylo slavnostně otevřeno 1. dubna roku 2016. Jednotlivé expozice jsou instalovány v rekonstruovaných objektech mlýna na říčce Smutné v obci Božetice poblíž Milevska a přibližují život našich předků.

Během prohlídky navštívíte expozice dobových strojů, zařízení, nástrojů a pomůcek mlynářské, pekařské a zemědělské činnosti. V rámci prohlídky je k vidění i zrekonstruovaná mlýnská stoka s náhonem přivádějícím vodu do mlýna. V budově mlýna dále najdeme rozsáhlý soubor písemností z obchodní i soukromé korespondence vztahující se ke mlýnu. Nachází se tu i dobový tisk. Samostatnou součástí muzea jsou i expozice dobového bydlení a pro děti velice oblíbená expozice panenek.

V objektu je návštěvníkům k dispozici WIFI a 11 multimediálních prezentačních kiosků s dotykovým monitorem. Muzeum nabízí také vlastní parkoviště, bezbariérový přístup, bezbariérové WC, přebalovací pult a odpočinkový koutek s možností občerstvení. Muzeum Božetice je otevřeno každý den od března do listopadu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/jizni-cechy/2197-muzeum-bozetice-muzeum-mlynarstvi-pekarstvi-a-zemedelstvi