Výlety s dětmi

VIDA! science centrum, Brno

Výlety s dětmi

VIDA! science centrum, Brno

VIDA! science centrum, Brno
  • Druh zábavy: zábavní vědecký park
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: Křížkovského 12, Brno, Česká republika

Popis

V bývalém pavilonu D brněnského výstaviště na ploše téměř 5000 m2 na nás čeká přes 170 interaktivních exponátů. Unikátní stálá expozice je rozdělena do čtyř tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Samostatná část Dětské science centrum je věnována dětem od 2 do 6 let. V Divadle vědy si pak můžeme užít pravidelná představení plná zábavných pokusů. Doprovodný program zahrnují představení plná vědeckých pokusů a speciální programy nejen pro školy.

Co dva měsíce pořádá brněnský zábavní vědecký park večerní akci pro dospělé návštěvníky nazvanou VIDA! After Dark, která je pokaždé věnována jinému tématu.

 

Chytrá zábava pro celou rodinu

Odpálit si vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku, to vše můžeme zažít v zábavním vědeckém parku VIDA!

 

Pevnost VIDArd

Pevnost VIDArd je možné si zahrát kdykoliv během otevírací doby – startovní balíček na pokladně za příplatek ke vstupnému 50 Kč. Ke hře je nezbytné použití vlastního zařízení s připojením na internet (Wi-Fi je ve VIDA! bezplatná).

V expozici VIDA! objevíme věci, které zůstávají běžnému návštěvníkovi skryté. Vyřešíme spoustu zábavných i zapeklitých úkolů a získáme poklad, který se ve VIDA! ukrývá.

Abychom získali poklad, musíme projít několika úrovněmi. Pro vstup do další úrovně stačí na webové stránce postupně zadávat správná hesla. K nim nás dovedou úkoly u vybraných exponátů.

Do hry můžeme vstoupit kdykoliv během dne, abychom však stihli vyřešit všechny úkoly a získali poklad, je vhodné začít nejpozději v 15 hodin.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/jizni-morava/2194-vida-science-centrum-brno