Výlety s dětmi

Okruh okolo Novodomského rašeliniště v Krušných horách

Výlety s dětmi

Okruh okolo Novodomského rašeliniště v Krušných horách

Okruh okolo Novodomského rašeliniště v Krušných horách
  • Trasa výletu: okruh od bývalého hraničního přechodu Hora Svatého Šebestiána kolem Novodomského rašeliniště
  • Celková délka cyklotrasy: 17 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Novodomské rašeliniště se rozkládá u hranic s Německem nedaleko Hory Svatého Šebestiána. Vstup na rašeliniště není možný, ale dá se pohodlně objet na kole. Terén je vcelku nenáročný, ale protože se nalézáme na horách, cestou se úplně nevyhneme krátkým stoupáním a klesáním. Cyklovýlet je určen pro všechny, kteří mají rádi klidné prostředí a panenskou krajinu.

Auto zaparkujeme na čerpací stanici u státní silnice č. 7 nacházející se těsně před vjezdem do Německa. První 4 kilometry pojedeme po cyklotrase 23 vedoucí po vedlejší silnici s velmi malým provozem. Na rozcestí Načetínská odbočíme na asfaltovou cyklostezku (cyklotrasa 3078), která nás po 4,5 km dovede na křižovatku několika turistických a cyklistických tras. Tam zahneme doprava na cyklotrasu 3081 a po chvíli se ocitneme u Starého rybníka, kde si můžeme odpočinout.

Za Starým rybníkem se povrch cesty zhoršuje, projíždíme podél Nového rybníka a směrujeme na rozcestí Hadinec. Po 2 kilometrech od tohoto rozcestí zabočíme doprava na neznačenou starou asfaltovou cestu, po které postupně sjíždíme ke křižovatce s cyklotrasou 23 nedaleko čerpací stanice.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/krusne-hory/2154-okruh-okolo-novodomskeho-raseliniste-v-krusnych-horach