Výlety s dětmi

Výlet k soutoku Labe a Vltavy na elektrických koloběžkách firmy DAVEBIKE

Výlety s dětmi

Výlet k soutoku Labe a Vltavy na elektrických koloběžkách firmy DAVEBIKE

Výlet k soutoku Labe a Vltavy na elektrických koloběžkách firmy DAVEBIKE
  • Trasa výletu: okruh z Kostelce nad Labem přes Neratovice, Lužec nad Vltavou, Zelčín, Hořín a Mělník
  • Celková délka cyklotrasy: 57 km
  • Terén: rovinatý
  • Doporučený věk dětí: 12+

Popis

Jedná se o sportovně-turistický výlet pro celou rodinu v nádherné přírodě mezi našimi nejznámějšími řekami - Vltavou a Labem. Díky elektrickým koloběžkám toho spatříme a stihneme mnoho a nebudeme unavení! Celý výlet organizuje firma DAVEBIKE, s.r.o.

Náš výlet začíná v malém městečku Kostelec nad Labem. Toto město leží přímo na řece Labi. Dopravní obslužnost je velice dobrá díky poloze mezi dálnicí D8 a rychlostní silnicí R10. Po příjezdu se seznámíme s ovládáním a obsluhou koloběžky. Po instruktáži proběhnou rozjížděcí jízdy a vydáme se skrz město našemu dobrodružství. Projedeme kolem židovského hřbitova přes vesničky Čakovičky a Kojetice až na okraj města Neratovice. V dáli můžeme vidět zámek Lobkovice. Pojedeme k místnímu památníku - kamenný nápis „MILUJI“. Naším dalším cílem je zámek Chlumín. Než se k němu dostaneme, užijeme si jízdu na elektrické koloběžce krásnou rovinatou krajinou. Pomalu se blížíme k řece Vltavě, překonáme ji pomocí přívozu v Luženci nad Vltavou. Určitě se nám tento netradiční způsob dopravy bude líbit. Po skvělém zážitku už jistě budeme mít hlad, a proto naše další zastávka bude v Zoo Zelčín s výbornou restaurací. Po obědě se napojíme na Vltavskou cyklostezku, která nás dovede až k historickým plavebním komorám. Projedeme kolem zámku Hořín, pod Mělnickým zámkem až k našemu hlavnímu cíli. Z Vrázovy vyhlídky uvidíme soutok Vltavy a Labe jako na dlani. Pak navážeme na Labskou cyklostezku, která kopíruje tok řeky Labe. Blízko této cyklostezky je vytvořený krásný závodní okruh jako stvořený pro naše koloběžky. Tady si dobrodružnější členové naší výpravy mohou mezi sebou zazávodit. Posledních pár kilometrů si užijeme nenáročnou jízdu v blízkosti řeky Labe a po příjezdu k autům náš výlet skončí.

Výlet není fyzicky náročný a je vhodný pro děti starší 12 let. Doporučujeme si vzít cyklistické nebo sluneční brýle proti létajícímu hmyzu, rukavice na kolo a svačinu. V rámci cesty je možné se občerstvit též na odpočívadlech, která lemují celý okruh výletu. Délka výletu je 5-8 hodin dle počtu zastávek, rychlosti jízdy, délky závodů atd. Můžeme se těšit na nezapomenutelný zážitek z jízdy, nádhernou přírodu a skvělou zábavu!

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/okoli-prahy/2075-vylet-k-soutoku-labe-a-vltavy-na-elektrickych-kolobezkach-firmy-davebike