Výlety s dětmi

Výlet na hrady a zámky Českého ráje na elektrických koloběžkách firmy DAVEBIKE

Výlety s dětmi

Výlet na hrady a zámky Českého ráje na elektrických koloběžkách firmy DAVEBIKE

Výlet na hrady a zámky Českého ráje na elektrických koloběžkách firmy DAVEBIKE
  • Trasa výletu: okruh z obce Všeň přes hrad Kost, zámek Humprecht, zříceninu hradu Trosky, zámek Hrubá Skála a hrad Valdštejn
  • Celková délka cyklotrasy: 51 km
  • Terén: mírně až středně kopcovitý
  • Doporučený věk dětí: 12+

Popis

Jedná se o sportovně-turistický výlet pro celou rodinu v nádherné chráněné krajinné oblasti Český ráj. Díky elektrickým koloběžkám toho spatříme a stihneme mnoho a přitom nebudeme unavení! Celý výlet organizuje firma DAVEBIKE, s.r.o.

Náš výlet začíná v malebné vesničce Všeň. Je velice blízko rychlostní silnice R10, takže doprava zde není vůbec složitá. Po příjezdu se seznámíme s ovládáním a obsluhou koloběžky. Po instruktáži proběhnou rozjížděcí jízdy a vydáme se po polní cestě vstříc našemu dobrodružství. První zajímavost na trase je vyhlídka na Bezděz. Poté nás bude čekat první sjezd, při kterém narekuperujeme energii do baterií. Naším prvním výletním cílem je hrad Kost. Než se k němu dostaneme, užijeme si jízdu na elektrické koloběžce krásnou krajinou Českého ráje. Od hradu Kost se vydáme přírodní rezervací Údolí Plakánek směrem k zámku Humprecht v Sobotce. Náš výlet pokračuje k ikoně Českého ráje, již z dáli uvidíme tyčící se zříceninu hradu Trosky. Bohužel cesta až k hradu není pro koloběžky sjízdná. Dále naše cesta vede kolem rybníků Vidlák a Krčák Podtroseckým údolím až na zámek Hrubá Skála. Tím se dostáváme do míst obklopených skálami. Je zde spousta vyhlídek do okolí, jako třeba vyhlášená vyhlídka U Lvíčka. Dalším naším cílem je hrad Valdštejn, který upoutá pozornost již z dálky. Z Valdštejna si užijeme sjezd mezi skalami a pomalu se náš výlet bude chýlit ke konci. Posledních pár kilometrů si užijeme nenáročnou jízdu a po dojezdu k autům náš výlet skončí.

Během cesty je na většině turistických míst možnost občerstvení, ale doporučujeme si malou svačinku s pitím do batůžku s sebou přibalit. Dále je dobré si na výlet vzít cyklistické nebo sluneční brýle proti létajícímu hmyzu. Výlet není fyzicky náročný, pro děti je vhodný od 12 let. Počítá se i s vyhrazeným časem na jednu návštěvu libovolného hradu nebo zámku, který se může či nemusí využít. Můžeme se těšit na nezapomenutelný zážitek z jízdy nádhernou přírodou a také skvělou zábavu!

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/cesky-raj/2074-vylet-na-hrady-a-zamky-ceskeho-raje-na-elektrickych-kolobezkach-firmy-davebike