Výlety s dětmi

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST

Výlety s dětmi

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST

Regionální informační centrum KELTSKÉ OPPIDUM ZÁVIST
  • Druh zábavy: regionální centrum s muzeem seznamujícím s historií osídlení od pravěku až po dnešek, využití moderních metod promítání, vzdělávací programy pro školy a školky, workshopy, přednášky, kulturní akce, Břežanský biograf, klubová odpoledne s deskovými hrami, dvě naučné stezky, naučná stezka na keltskou Závist připravená formou hry motivující nejmenší děti, keltský park s dětskými hřišti a sportovištěm, místní cyklistické trasy
  • Doporučený věk dětí: 1+
  • Adresa: Na Panský 11, Dolní Břežany, Česká republika

Popis

Regionální informační centrum Keltské oppidum Závist je novým lákavým místem pro všechny věkové kategorie. Je vhodným výletním místem - přímo v RIC je moderní muzeum, které představuje místní, mimořádně bohatou historii osídlení od pravěku po dnešek, a to i za využití virtuálních metod (3D promítání v CAVE).

RIC také nabízí vzdělávací programy pro školy a školky (ve spolupráci s archeology z FF UK), občasně pořádá vzdělávací workshopy a přednášky pro širokou veřejnost a různé kulturní akce. Za zmínku stojí i multifunkční sál v RIC, který se 1-2x týdně mění v Břežanský biograf. A pokud občas v neděli odpoledne nevíte, co podniknout, v RIC probíhá každou 1. a 3. neděli v měsíci klubové odpoledne s deskovými hrami a případným doprovodným programem pro nejmenší účastníky.

 

Další aktivity a zábava v Dolních Břežanech a okolí

Dále můžeme projít dva naučné okruhy (jeden v Břežanech, druhý přes keltskou Závist). Nedaleko RIC se nachází keltský park s několika dětskými hřišti, sportoviště pro větší děti a nelze opomenout ani místní cyklistické trasy (mapky jsou k dispozici na recepci).

Tip: Pokud máte děti, které nerady chodí na procházky, je pro ně připravena motivační hra pro sledování naučné stezky za Kelty na Závist, zabaví i nejmenší "turist(k)y".

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/stredni-cechy/2056-regionalni-informacni-centrum-keltske-oppidum-zavist