Výlety s dětmi

Zřícenina hradu Andělská Hora v Karlovarském kraji

Výlety s dětmi

Zřícenina hradu Andělská Hora v Karlovarském kraji

Zřícenina hradu Andělská Hora v Karlovarském kraji
  • Trasa výletu: z obce Andělská Hora na zříceninu hradu Andělská Hora
  • Celková délka trasy: 1 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Rozsáhlá zřícenina gotického hradu Andělská Hora se vypíná na mohutném skalním ostrohu nad stejnojmennou obcí v Karlovarském kraji.

Příjezd autem, parkování, přístup k hradu

Vozem se do obce Andělská Hora dostaneme odbočením ze státní silnice 6 spojující Prahu a Karlovy Vary. Zaparkovat můžeme na náměstí. Ke zřícenině vede vyšlapaná pěšina (zelená turistická značka), která není vhodná pro jízdu s kočárkem. Zřícenina hradu Andělská Hora je volně přístupná.

Popis hradu

Hrad Andělská Hora měl předhradí (dolní hrad) se dvěma bránami. Druhou branou se vcházelo na nádvoří jádra hradu zabezpečeného hradbou se střílnami. Naproti bráně se nacházel dvoupatrový palác lichoběžníkového půdorysu, který patřil k mladším stavbám na hradě. Nejstarší a nejvýše položenou částí hradu je takzvaný horní hrad, kde stávala čtverhranná věž. Na skalnaté plošině před touto věží a nad přístupovou cestou se nalézala další stavba. Toto místo opatřené zábradlím nyní slouží jako vyhlídka, odkud se nabízejí krásné pohledy na kopcovitou krajinu Slavkovského lesa a Doupovských hor.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/karlovarsko/2042-zricenina-hradu-andelska-hora-v-karlovarskem-kraji