Výlety s dětmi

Kondiční a vyhlídkový okruh kolem kempu Kokořín

Výlety s dětmi

Kondiční a vyhlídkový okruh kolem kempu Kokořín

Kondiční a vyhlídkový okruh kolem kempu Kokořín
  • Trasa výletu: okruh po místní červené značce nad Kokořínským dolem
  • Celková délka trasy: 4 km
  • Terén: mírně až středně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Okruh se nachází nad Kokořínským dolem naproti hradu Kokořín. Okružní trasa je vyznačená místní červenou značkou (tzv. psaníčkem). Vede lesem se střídavým stoupáním a klesáním. Okruh stojí za projití pro pozoruhodné skalní útvary.

 

Popis trasy

Výchozím bodem tohoto výletu je obec Kokořínský Důl. Nalézají se tu dvě parkoviště. Od rozcestí Kokořín – dolina u restaurace Pobuda vyrazíme po zelené turistické značce směrem na Mšeno. Po cca kilometrovém prudkém stoupání, kde cesta vede místy úzkým průchodem mezi skálami, dorazíme na rozcestí Podhradská cesta, na kterém se napojíme na okruh s červeným místním značením. Zde opustíme zelené značky a odbočíme doprava.

Zanedlouho spatříme vpravo od cesty vyhlídkové místo, z něhož je pěkně vidět hrad Kokořín. Postupně sestoupáme na asfaltovou silnici, u níž se nalézá autokemp Kokořín. Trasa okruhu dále překračuje silničku a pokračuje vzhůru na protější svah. Poté procházíme po pěšině po vrstevnici pod skalními bloky s výhledem na kemp. Asi po 300 metrech dorazíme ke skalnímu převisu U bobříka odvahy. Pěšina se po chvíli napojí na lesní cestu, jež je pokračováním silničky, která prochází kempem. Po několika zákrutách cesty začneme prudčeji stoupat nejprve po schodech vytesaných ve skále a potom po pěšině. Závěrečný úsek stoupání absolvujeme po dřevěných schodech, dřevěném a železném žebříku. Už za mírného stoupání nejprve borovým, posléze listnatým lesem po chvilce dojdeme na rozcestí Na Panském na kraji lesa. Od rozcestí nás již čeká cesta po rovině a poté z kopce až k rozcestí Podhradská cesta, kde místní červený okruh uzavíráme. Po zelené turistické značce se navrátíme do Kokořínského Dolu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/kokorinsko/2028-kondicni-a-vyhlidkovy-okruh-kolem-kempu-kokorin