Výlety s dětmi

Naučná stezka Drbákov – Albertovy skály ve středním Povltaví

Výlety s dětmi

Naučná stezka Drbákov – Albertovy skály ve středním Povltaví

Naučná stezka Drbákov – Albertovy skály ve středním Povltaví
  • Trasa výletu: od rozcestí U Křížku nedaleko Nalžovic okruh po naučné stezce s výhledy na Vltavu
  • Celková délka trasy: 7,5 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Okružní naučná stezka Drbákov – Albertovy skály se nachází ve stejnojmenné národní přírodní rezervaci na pravém břehu řeky Vltavy na Sedlčansku. Po právu je často hodnocena jako nejkrásnější stezka středního toku Vltavy. NS se věnuje jednotlivým přírodním společenstvům této chráněné oblasti. Celá trasa je vedena turistickým značením naučné stezky.

Naučná stezka je fyzicky náročnější, překonává značné převýšení a vede příkrým skalnatým úbočím vrchu Drbákov (490 m n. m.) a Albertových skal. Za vynaloženou námahu budeme odměněni krásnými výhledy na Vltavu, poloostrov vytvořený meandrující řekou s osadou Smilovice, obce Oboz a Cholín v povzdálí.

Vůz můžeme nechat na neplaceném parkovišti na rozcestí U Křížku. Dostaneme se sem odbočením z obce Nalžovice – Chlum. Během výletu nám několik vyhlídkových míst poskytne krásné pohledy do údolí řeky Vltavy, jejíž hladina je zde zvýšena Slapskou přehradou.

Všechny vyhlídky však nebyly pojmenovány. Z těch, co svůj název získaly, zmíníme vyhlídku Holešov nebo Bílou skálu. Nejatraktivnější je vyhlídka z Albertovy skály. Na začátku okruhu se nachází Bartůňkova vyhlídka, která nese jméno po zakladateli stezky.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/okoli-prahy/1991-naucna-stezka-drbakov-albertovy-skaly-ve-strednim-povltavi