Výlety s dětmi

Museum Rosice nad Labem

Výlety s dětmi

Museum Rosice nad Labem

Museum Rosice nad Labem
  • Druh zábavy: železniční muzeum, doprovodné akce - zahradní železnice, parková železnice ke svezení, jízdy historických trolejbusů; jízdy historickými vlaky, upomínkové předměty
  • Doporučený věk dětí: 1+
  • Adresa: Nádražní, Pardubice, Česká republika

Popis

Museum Rosice n. L. je stálou expozicí Pardubického spolku historie železniční dopravy. Sídlí v bývalé vodárně na nádraží Pardubice-Rosice nad Labem a v přilehlém areálu. Budova z roku 1871 je kulturní památkou. Po opravě budovy a přizpůsobení novému určení se muzeum poprvé na podzim 2001 otevřelo veřejnosti. Každým rokem přibývají uvnitř i venku nové exponáty a konají se zde různé doprovodné akce. Jsou většinou určeny široké veřejnosti od dětí po seniory pro potěšení, ale i poučení. Ke zhlédnutí tu je na sedm set exponátů. Při doprovodných akcích bývá v provozu zahradní železnička LGB nebo parková železnice, na které je možno se svézt. Několikrát do roka jsou odtud vypravovány historické vlaky zpravidla tvořené starými motoráčky. Některé akce jsou doprovázeny jízdami historických trolejbusů spolku, které můžeme potkat v ulicích Pardubic. Na nejbližší trolejbusovou zastávku je to od muzea cca 400 m.

Museum Rosice n. L. je otevřeno každou sobotu od května do října, vstupné v dobrovolné výši. Po předchozí dohodě možno i v jinou dobu, vstupné min. 200,- Kč.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vychodni-cechy/1923-museum-rosice-nad-labem