Výlety s dětmi

Máchovo jezero - písečné pláže, aquapark Staré Splavy, plavby parníkem, vodní sporty

Výlety s dětmi

Máchovo jezero - písečné pláže, aquapark Staré Splavy, plavby parníkem, vodní sporty

Máchovo jezero - písečné pláže, aquapark Staré Splavy, plavby parníkem, vodní sporty
  • Druh zábavy: koupání ve vodní nádrži, aquapark Staré Splavy, vodní sporty a atrakce, plavby parníkem
  • Pláže: písečné
  • Adresa: Staré Splavy, Doksy, Česká republika

Popis

Máchovo jezero je největší rybník v Libereckém kraji a slouží především pro rekreaci. V okolí jezera se nalézá několik kempů. Na Máchově jezeře jsou čtyři písečné pláže se sociálním zázemím, občerstvením a možností sportovních aktivit: pláž Staré Splavy s aquaparkem, pláž Pod Borným, hlavní pláž Doksy a pláž Klůček. Vstup na tyto pláže je zpoplatněn. Výhodou pláží je pozvolný vstup do vody vhodný i pro malé děti. Písečné břehy využijí děti ke svým hrátkám.

Pláž Staré Splavy

Pláž Staré Splavy s bílým pískem nabízí dětem i dospělým zábavu v aquaparku s vodními nafukovacími atrakcemi (trampolíny, ledovce na lezení, skluzavky, houpačky aj.). Součástí aquaparku jsou též bazény s filtrovanou vodou zapuštěné do Máchova jezera. Nachází se zde pizzerie a hotel. Je možné stanovat přímo v areálu aquaparku. Zasportovat si můžeme při nohejbalu, vodním volejbalu, plážovém volejbalu, stolním tenisu, na šlapadlech a lodičkách. Divokou jízdu zažijeme na obří dvojskluzavce. Staré Splavy jsou vybaveny restauracemi, rychlým občerstvením, stánky, šatnami – převlékárnami, toaletami a sprchami. Nejmenší děti se zabaví na hřišti, kde se nalézá například vrak lodi, v dřevěném domečku nebo v bazénku se šlapadly. Pořádají se tu animované programy.

Pláž Pod Borným

Pláž Pod Borným disponuje půjčovnou kol, windsurfingu a šlapadel. Nalézají se tu šatny – převlékárny, sprchy, toalety, restaurace s terasou a barem, stánky, rychlé občerstvení, otevřený gril. Zahrát si můžeme volejbal. Je zde možnost kempování.

Hlavní pláž Doksy a přilehlá pláž Klůček

Hlavní pláž Doksy a přilehlou pláž Klůček provozuje Regata Máchovo jezero, a. s.

Na hlavní pláži Doksy se půjčují šlapadla, kánoe a windsurfing. Z přístaviště u hlavní pláže se podnikají výlety parníkem. Ke zdejším aktivitám patří nohejbal, plážový volejbal i adrenalinové sporty. Najdeme tu restaurace, rychlé občerstvení, stánky, šatny - převlékárny, sprchy a toalety. Na hlavní pláži Doksy jsou vodní skluzavky a tobogán. Můžeme si též vyzkoušet lezení v korunách stromů (jungle creek).

Pláž Klůček má skluzavku do vody, toalety, sprchy a nabízí možnost občerstvení. Lze si vypůjčit šlapadla, ruské kuželky nebo obří šachy. Zahrát si můžeme nohejbal nebo streetball. Je povoleno stanovat přímo na pláži.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/koupani/severni-cechy/1919-machovo-jezero