Výlety s dětmi

Bečov nad Teplou myslí i na děti

Výlety s dětmi

Bečov nad Teplou myslí i na děti

Bečov nad Teplou myslí i na děti
  • Trasa výletu: prohlídkové okruhy na zámku Bečov nad Teplou, procházka botanickou zahradou a další zajímavosti pro děti v Bečově nad Teplou
  • Celková délka trasy: 5 km; s kočárkem 4 km
  • Terén: rovinatý až kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: zpravidla ano - nádvoří zámku, převážná část zahrad zámku, botanická zahrada, pouze 2/3 NS Šibeniční vrch, vyhlídková plošina na Zlatém vrchu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano - viz kočárky

Popis

Malebné městečko se stává díky množství památek a přírodních zajímavostí ideálním cílem turistů všech věkových kategorií. Na skalnatém ostrohu obtékaném řekou Teplá dominuje údolí rozlehlý gotický hrad, na něj navazují klasicistní Pluhovské domy. Soubor architektur doplňuje barokní zámek obklopený terasovitou zahradou.

Krajinářskou tvorbu lze objevovat také v nedaleké unikátní Bečovské botanické zahradě.

Stinnou stránku historie lidstva přiblíží díky informačním panelům naučná stezka Šibeniční vrch pojednávající o hrdelním právu, která během putování odkrývá množství výhledů do hlubokého údolí. Vede z bečovského náměstí na kopec bývalého popraviště. S kočárkem lze projít pouze 2/3 naučné stezky.

Pohodlnější cesta je na vyhlídkovou plošinu na Zlatém vrchu, odkud se otevírá krásný pohled na Bečov nad Teplou.

Nedaleko zámku se nachází muzeum historických motocyklů a hraček.

Hrad a zámek Bečov nad Teplou

Státní hrad a zámek Bečov nabízí množství aktivit a speciálních produktů určených zejména dětem v rámci projektu „Myslíme na děti“, který kromě zázemí (místo pro přebalování, zapůjčení stylizovaného dětského kostýmu zdarma, dětský kout, drobné hry a poučení přímo v expozici, cvičná archeologická lokalita) zahrnuje též dva prohlídkové okruhy určené pro nejmladší návštěvníky diferencované dle věku. Pro starší děti (8 – 12 let) je to prohlídka s názvem „Relikviář pro každého“, která prostřednictvím modelu památky 1:1 a práce s ní pomáhá odhalit význam tohoto předmětu a jeho zajímavou historii. Pro mladší (4 – 7 let) je určena prohlídka „Procházka minulostí“, která přibližuje rozdíly života na hradech a zámcích. Nabídku doplňují ilustrované publikace „S pastelkami po hradu a zámku Bečov – relikviář svatého Maura“ či pro menší „Pohádka o bečovském dávnosnění“ a speciální dětský web: prodeti.zamek-becov.cz.

Bečovská botanická zahrada

Nejen sportovní zážitky skýtá prostor Bečovské botanické zahrady, jedné z historicky nejvýznamnějších botanických zahrad v Čechách. Zatímco dospělí budou objevovat vzácné dřeviny či odpočívat ve stínu stromů při kávě a zákusku, děti mohou využít dětské hřiště postavené z místních přírodních materiálů, zdolat 1. českou bioferratu nebo se povozit na lodičce po Korunním rybníku. K zapůjčení je také různé sportovní vybavení.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/karlovarsko/1872-becov-nad-teplou