Výlety s dětmi

Ke Skryjským jezírkům a Skryjskému vodopádu na Křivoklátsku

Výlety s dětmi

Ke Skryjským jezírkům a Skryjskému vodopádu na Křivoklátsku

Ke Skryjským jezírkům a Skryjskému vodopádu na Křivoklátsku
  • Trasa výletu: ze Skryjí ke Skryjským jezírkům a Skryjskému vodopádu
  • Celková délka trasy: 6 km
  • Terén: rovinatý až mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla (ke konci nutné přenášet)

Popis

V tomto výletě zavítáme do jednoho z nejatraktivnějších míst v CHKO Křivoklátsko. Jako výchozí bod jsme si zvolili obec Skryje. Pod vedením modré turistické značky po cca 3 kilometrech dorazíme ke Skryjským jezírkům a Skryjskému vodopádu.

Zpočátku jdeme otevřenou krajinou, poté vstoupíme do lesa. Trasa výletu vede přírodním terénem, který je asi kilometr před cílem náročnější (úzká cesta nad příkrou strání, přelézání přes kameny a okraje skalisek v korytě potoka). Pro kočárky je cesta naprosto nevhodná.

Na závěr přejdeme dřevěný můstek na druhý břeh Zbirožského potoka. Již z můstku je vlevo vidět horní Skryjské jezírko a nad ním ve skalní soutěsce Skryjský vodopád. Vpravo je dolní Skryjské jezírko, podél něhož jsme již šli při překonávání skalisek. Skryjský vodopád sice svojí výškou 1,2 metrů patří mezi menší, ale zato jeho průtok je silný.

Zpět do Skryjí se vrátíme po stejné cestě.

Přírodní rezervace Jezírka

Přírodní rezervace Jezírka (Skryjská jezírka) se rozprostírá v údolí Zbirožského potoka poblíž obce Skryje a má rozlohu asi 60 ha. Skryjská jezírka tvoří 2 malá jezírka na Zbirožském potoce, který je přítokem řeky Berounky. Horní Skryjské jezírko zčásti sevřené skálami se nalézá pod Skryjským vodopádem. Dolní Skryjské jezírko leží o kousek níže mezi stromy.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/okoli-prahy/1855-ke-skryjskym-jezirkum-a-skryjskemu-vodopadu-na-krivoklatsku