Výlety s dětmi

Zámek Dobříš – francouzský a anglický park

Výlety s dětmi

Zámek Dobříš – francouzský a anglický park

Zámek Dobříš – francouzský a anglický park
  • Trasa výletu: procházka francouzským a anglickým parkem
  • Celková délka trasy: 4 km (okruh celým parkem)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano (v parku a na nádvoří zámku)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (v parku a na nádvoří zámku)

Popis

FRANCOUZSKÝ PARK PO ROZSÁHLÉ REKONSTRUKCI BUDE OTEVŘEN OD 1. 7. 2021 

Na zámku Dobříš si mohou vybrat prohlídku rodiny s většími dětmi. Zámek Dobříš je otevřený celoročně, otevírací dobu najdeme na oficiálních stránkách. Kromě krásné zámecké budovy a interiérů naši pozornost jistě upoutá francouzský a anglický park, který vybízí k procházce.

Prohlídky na zámku

Galerie JCM – obrazy v majetku rodiny Colloredo – Mannsfeld.

Francouzský park

Vzácná ukázka rokokové zahradní architektury, která svými květinovými ornamenty a stříhanými ploty navozuje atmosféru vídeňského Schönbrunnu. Perla mezi zahradami v ČR.

Kompozice francouzského parku se rozkládá na 5 terasách. Na konci nalezneme oranžérii, která tvoří protipól zámecké budovy. Pomyslný střed celé zahradní architektury vytváří majestátní sousoší s fontánou „Napájení Héliových koní“, dílo Františka Ignáce Platzera.

Rodiny s dětmi vyhledávají prostředí parku kvůli krásným procházkám i s kočárky. Děti zvláště ocení malou oboru s jelencem běloocasým. Do parku není povolen vstup se zvířaty a jízdními koly. Francouzský park je otevřen od dubna do října.

Anglický park

Anglický park byla původně ohrazená panská bažantnice asi o rozloze 29 hektarů. Před rokem 1816 došlo k její přeměně na přírodně krajinářský park. V něm byly vybudovány vyhlídkové plošiny, umělé jeskyně, studánky a cesty vhodné i pro panské kočáry. Hlavní stezka vedla k Čertovu mostu postavenému ze strusky, tedy odpadu z hutí ve Staré Huti. K tomuto tajemnému místu se váže mnoho pověstí. Prý tu kdysi chudý švec potkal čerta.

Anglický park je ideální odpočinkové místo pro rodiny s dětmi a k procházkám s kočárky. V parku se nachází také voliéry s handicapovanými zvířaty ze záchranné stanice Hrachov u Sedlčan. Krátká zastávka u voliér určitě potěší nejen malé návštěvníky. Do parku je povolen vstup se zvířaty. Není povolen vstup cyklistům. Anglický park je otevřený celoročně.

Doplňkové služby

Hotel Garni**** Zámek Dobříš – nabízí kouzlo historie, romantiky a zároveň moderny. Ubytování v 10 dvoulůžkových pokojích (Standard, Lux, Deluxe), svatební apartmá. Celková kapacita je 22 lůžek. Ubytovaní hosté mohou zdarma využít hotelové fitness nebo si zapůjčit horské kolo v půjčovně hotelu. Hostům je také k dispozici kongresové centrum.

Svatební obřady, kompletní svatební servis, pronájem prostor, prodejna suvenýrů s dětským koutkem, Zámecká restaurace, Městské muzeum Dobříš.

Pravidelné akce na zámku

prosinec - koncerty s vánoční atmosférou, adventní prohlídky

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/okoli-prahy/1718-zamek-dobris