Výlety s dětmi

Houbový Park Ráj Skřítků, Roseč u Jindřichova Hradce

Výlety s dětmi

Houbový Park Ráj Skřítků, Roseč u Jindřichova Hradce

Houbový Park Ráj Skřítků, Roseč u Jindřichova Hradce
  • Druh zábavy: park s interaktivní stezkou, lanovkou a víceúčelovým hřištěm, cesta za pokladem, herna při nepřízni počasí, muzeum fosilií, výtvarná díla
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Roseč 3, Roseč, Česká republika

Popis

V Houbovém Parku v Roseči u Jindřichova Hradce to opravdu žije! Můžeme se zde vydat na dobrodružnou výzkumnou expedici do světa skřítků, dinosaurů, pohádkových bytostí, houbiček a také do vesmíru! Interaktivní park s mnoha hrami, soutěžemi a atrakcemi pro celé rodiny, školy a školky, firmy a další skupiny.

INTERAKTIVNÍ PARK – pro rodiče s dětmi je připravena interaktivní stezka, na které se vydají na výzkumnou expedici, kde zažijí mnoho dobrodružství při překonávání nástrah. Potkají se při tom se skřítky pomocníčky, postavičkami z pohádek a také dinosaury. Zábavnou formou se naučí rozpoznávat české houby a v botanické stezce budou hledat kytičky nejenom z pohádek. A také je zde kompletní planetová soustava, kde se dozvědí hodně zajímavého. Planety jsou v určitém měřítku jak vzdálenostním, tak velikostním vůči Slunci! Kdo si rád hraje, nechť se sveze na lanovce a vyzkouší víceúčelové hřiště. Na závěr děti získají jako odměnu za splnění úkolů dárek formou tomboly.

V Houbovém Parku se můžeme také vydat na cestu za pokladem - kdo najde všechny ukryté číselné indicie v areálu a správně vyřeší číselný rébus, toho odměna jistě nemine. A bude opravdu hooodně originální!

V Houbovém Parku jsou připraveni i na nepřízeň počasí, kdy je možné vyzkoušet zábavnou stezku z netradičních her v útulné vstupní hale.

MUZEUM FOSILIÍ – zde můžeme zhlédnout expozici zajímavých nálezů živočichů a rostlin od období Kambria. Unikátní sbírka fosílií je zapůjčena od Henka a Nolly Blaasových z Holandska. Tomuto koníčku se věnovali 40 let. Celá sbírka je chronologicky a časově zpracována a najdeme tu informace o dávných dobách historie naší země.

Muzeum představuje ucelenou sbírku trilobitů, hlavonožce-amonity, dinosauří a mamutí zuby a kosti, žraločí a mosasauří zuby, stovky různých druhů mušlí, mořské ježky dnešní i ty zkamenělé několik milionů let, stromy a rostliny zkamenělé do prostředí, ve kterém se nacházely a další zajímavosti. Je povoleno si některé exponáty osahat a potěžkat.

VÝTVARNÁ DÍLNA – k dispozici jsou tyto dílničky:
- malování magnetky (sádrové odlitky různých tvarů – dinosauři, fosilie, ovoce, zvířátka)
- malování zvířátkových a dinosauřích masek
- barevné pískování dlaždiček, květináčů a šperkovniček
- korálkování (náhrdelník, náušnice, náramek, prstýnek)
- potisk triček, taštiček, levandulových pytlíčků (můžeme využít originálních razítek)

Výtvarná dílna - individuální ceny za materiál u konkrétního díla.

Ve volné chvíli mohou děti i dospělí využít pestré nabídky netradičních dřevěných her v hale nebo zhlédnout film o dinosaurech.
Děti do 3. let zdarma, bez dárku.

Pokud má dítě svátek nebo narozeniny, má vstup do Parku zdarma

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/atrakce-zabava/jizni-cechy/1712-houbovy-park-raj-skritku-rosec-u-jindrichova-hradce