Výlety s dětmi

NZM Valtice - muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny

Výlety s dětmi

NZM Valtice - muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny

NZM Valtice - muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny
  • Druh zábavy: interaktivní muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny, krátkodobé výstavy, akce pro děti
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: náměstí Svobody 8, Valtice, Česká republika

Popis

V nově zrekonstruovaných prostorách Národního zemědělského muzea ve Valticích byly otevřeny tři expozice. Jsou vytvořeny tak, aby pracovaly s emocemi a smysly návštěvníků. Využívají principy zážitkové pedagogiky, což ocení zejména rodiny s dětmi a školní výpravy. Děti a mládež do 18 let věku mají vstup zdarma.

Národní expozice vinařství - prezentace historie vinařství, původu révy vinné, vinohradnictví, sklepního hospodářství a degustace vína; interaktivní prvky (kvízy s vinařskou tematikou, baňky s vůněmi různých odrůd vín aj.), zajímavý film o sklepním hospodářství.

Tajemný život v půdě - instalace kořene stromu demostrující světelnou signalizací příjem vody s živinami, půdní vzorky druhů půd k osahání, nahlédnutí do života některých půdních organismů, sledování klíčení semen a následný vznik nových rostlin či pomocí vystavených interaktivních modelů sledování negativních dopadů na půdu v důsledku vodní a větrné eroze, tunel s ukázkou bohatého života v půdě.

Krajina Lednicko-valtického areálu - expozice o zdejších živočiších a přírodě, jejích jednotlivých biotopech i o architektonických památkách, velkoobjemová akvária s tuzemskými rybami, interaktivní prvky (3D dalekohled, simulace chůze v mokřadu, 3D mapa s architektonickými památkami šlechtického rodu Lichtenštejnů, zábavný herbář k poznávání dřevin).

Další modernizace a zajímavosti NZM ve Valticích

V objektu Národního zemědělského muzea ve Valticích je dále možné vidět malou expozici zemědělských nástrojů v půdních prostorách a krátkodobé výstavy na nové pavlači ve dvorní části druhého nadzemního podlaží. Modernizace prostorů muzea přispěla k zpřístupnění expozic pro návštěvníky s omezenou mobilitou, k čemuž napomohlo i vybudování výtahu. V muzeu se konají pro pracovníky resortu zemědělství "Resortní dny", které jsou každou první neděli v měsíci zdarma.

 

 

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/jizni-morava/1562-vystavy-v-nzm-valtice