Výlety s dětmi

Zámek Kačina – Muzeum českého venkova

Výlety s dětmi

Zámek Kačina – Muzeum českého venkova

Zámek Kačina – Muzeum českého venkova
  • Druh zábavy: pět prohlídkových tras - hospodářské zázemí zámku; zámecké interiéry; knihovna+lékárna+galerie+divadlo+skleník; historické kočárky doplněné hračkami; prohlídka s tajemnou postavou
  • Doporučený věk dětí: 4+
  • Adresa: Svatý Mikuláš 51, Svatý Mikuláš u Kutné Hory, Česká republika

Popis

Zámek Kačina náleží k nejvýznamnějším empírovým stavbám v Evropě. Byl postaven J. Fischerem v letech 1806 – 1822 pro hraběte Jana Rudolfa Chotka. Zámku přiléhá přírodní park, který je ideálním místem k příjemné procházce.

Od počátku 50. let na zámku Kačina sídlí muzeum nabízející několik expozic, které je možno za zvýhodněné ceny dle vlastního výběru nakombinovat. Prohlídky pro sjednané dětské skupiny jsou přizpůsobovány věku dětí, zámek Kačina organizuje výukové programy pro děti základních i mateřských škol. Nevšední zážitek dětem přinese interaktivní návštěvní okruh s tajemnou postavou jménem Rudla, který probíhá v rámci projektu „Otevřete 13. komnatu“ určeného rodinám.

Kromě prohlídky interiérů rodiny Chotků s průvodcem, jež je vhodná spíše pro školní děti, můžeme absolvovat komentované prohlídky knihovny, divadla, lékárny, obrazárny, skleníku a zahrady léčivých bylin.

V expozici nazvané Babiččiny kočárky si přijdou na své především holčičky. K vidění zde jsou historické kočárky z let 1860 – 1960 doplněné o dobové dětské oblečení, zavinovačky, pokojíčky a nádobíčko pro panenky. Zajímavé je také hospodářské zázemí zámku, které nám i našim dětem přiblíží bydlení a živobytí poddaných. Nahlédneme do sklepů, spíže, kuchyně, prádelny, žehlírny nebo pokoje služebné.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/stredni-cechy/1551-zamek-kacina-muzeum-ceskeho-venkova