Výlety s dětmi

Živá řemesla v podhradí hradu Velhartice

Výlety s dětmi

Živá řemesla v podhradí hradu Velhartice

  • Datum: od 4.7.2022 do 6.7.2022
  • Místo: Velhartice - hrad
  • Adresa: Velhartice 1, Velhartice, Česká republika

Popis

V letošním roce se koná třetí ročník programu, díky němuž se otevřou a oživí stavby ve skanzenu vesnického lidové stavitelství, nacházejícího se v širším areálu hradu Velhartice. Jedná se o soubor staveb lidového stavitelství z Pošumaví, které byly na Velhartice, často za dramatických okolností, přesunuty, a tím de facto zachráněny.

Od pondělí 4. do středy 6. července tyto malebné domky opět ožijí svým původním životem.    

O tomto prodlouženém víkendu obsadí drobné stavby skanzenu řemeslníci, aby předváděli dovednosti, které byly pro naše předky často samozřejmostí. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky zpracování vlny, kováře, zpracování kůže, pletení košíků, sedlářství, tradiční tesařství, řezbářství a včelařství. Všechny řemeslné činnosti si budou moci návštěvníci aspoň zčásti sami vyzkoušet, a navíc budou moci rovněž výjimečně nahlédnout i do interiérů malebných staveb. 

V rámci programu budou k dispozici zkušení průvodci, kteří provedou zájemce skanzenem a seznámí s příběhem jednotlivých staveb, vč. jejich historie, převozu a obnovy.

V rámci programu bude možné rovněž zakoupit regionální včelí produkty, jako je med, medovina či propolis. Pro zájemce je možné zakoupit víno z limitované edice hradního velhartické vína, jako odkaz na výsadbu vinné révy v Čechách za Karla IV. a Buška II. z Velhartic. Všechna kvalitní a chutná vína pochází z vinařských sklepů v Roudnici nad Labem.

Kromě toho bude k dostání nová kniha Dějiny Velhartic, která mapuje osudy městečka a hradu od raného středověku do roku 1989.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/zapadni-cechy/klatovy/15345-ziva-remesla-v-podhradi-14551