Výlety s dětmi

Zámek Lednice - prohlídka zámku, palmového skleníku a procházka zámeckým parkem

Výlety s dětmi

Zámek Lednice - prohlídka zámku, palmového skleníku a procházka zámeckým parkem

Zámek Lednice - prohlídka zámku, palmového skleníku a procházka zámeckým parkem
  • Trasa výletu: prohlídka zámku Lednice, prohlídka palmového skleníku, procházka zámeckým parkem, vyhlídková věž minaret
  • Celková délka trasy: 500 m (z parkoviště k zámku a zpět) až 6 km (velký okruh zámeckým parkem)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano (v zámeckém parku)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (v zámeckém parku)

Popis

Prohlídkové okruhy na zámku Lednice

Zámek Lednice provází návštěvníky několika prohlídkovými okruhy. V přízemí si prohlédneme reprezentační sály zámku (1. okruh). Apartmány v prvním patře nám představí soukromí členů rodu a životní styl šlechty na konci 19. století (2. okruh). Ve druhém patře zámek nabízí exkurzi do života mladých princů a princezen a návštěvu Muzea loutek Milana Knížáka, což by mohlo zaujmout mladší děti (3. okruh). Další trasou vhodnou pro děti je tzv. Grotta zahrnující prohlídku umělé barokní krápníkové jeskyně s výstavou strašidel (4. okruh).

Zámek Lednice si pro nás připravil novinku v podobě technicky orientované prohlídky. Při ní máme možnost se podívat do zrekonstruované elektrorozvodny z roku 1910 s doprovodným výkladem zaměřeným na převratné technické novinky z přelomu 19. a 20. století. Za zmínku určitě stojí, že zámek Lednice patřil k prvním elektrifikovaným objektům na Moravě. V rámci tohoto okruhu spatříme i unikátní topný systém, umístěný ve sklepích, vodní výtahový stroj a dozvíme se o technickém fungování rozsáhlého a na provoz velmi náročného knížecího domu.

Palmový skleník, zámecký park a jiné zajímavosti

K zámku na východní straně přiléhá palmový skleník z let 1843-1848. Jedinečná stavba, nejstarší svého druhu v Evropě, je pokračováním reprezentačních interiérů a i v zimě nabízí hostům procházku rozkvetlou tropickou a subtropickou oázou. Zajímavá je sezónní prohlídka zámeckého parku s odborným průvodcem - viz www.PruvodceParkem.cz.

Na zámku Lednice se pořádají ve vybraných dnech různé kulturní akce, noční prohlídky nebo vánoční prohlídky. Čas na lednickém zámku si můžeme zpříjemnit též posezením v kavárně na nádvoří.

V areálu parku tvoří dominantu vyhlídková věž minaret. Přístupná je i umělá zřícenina Janohrad (Janův hrad), ke které je možné dojít pěšky nebo doplout lodí po Staré Dyji.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/jizni-morava/1464-zamek-lednice